Korty Squash w Warszawie – miejsce do rozpoczęcia walki o lepszą kondycję. Kto jest w niego dobry?

Jak w przypadku uprawianie przez nas kolejnych dyscyplin sportowych, w większości robimy to nie dla wielkich karier w których zarabia się miliony dolarów, a po to żeby wzmocnić własny organizm w walce z nadwyżką kilogramów. Squash jest znanym sposobem na poprawienie jakości tego starcia. Co jednak z tą karierą?

Korty Squash w Warszawie – czy zaczniesz już w tym miesiącu?

Korty Squash Warszawa to miejsce gdzie możesz uprawiać tę dyscyplinę sportu jeśli jesteś mieszkańcem stolicy. Oczywiście ten sposób spędzania czasu zdobywa ogromną popularność i dzięki temu jest obecny w coraz większej liczbie miast w Polsce. Ale rzecz jasna nie tylko u nas.

Squash na świecie – kto dzieli i rządzi?

To ciekawy temat, z uwagi na pewne znaczące powiązania squasha i… krykieta. Oba sporty pochodzą z Wysp Brytyjskich i jednocześnie łączą ze sobą państwa powiązane z Wielką Brytanią. Choć squash jest uprawiany na całym świecie, to właśnie te kraje osiągają w nim najlepsze rezultaty podczas między innymi mistrzostw świata. Te kraje to rzecz jasna sama Wielka Brytania, która od mistrzostw w 1981 roku występują tam podzielona na podmioty składające się na to państwo. Oprócz Anglii, miejsce w fazie półfinałowej, zdobyły w przeszłości także Walia i Szkocja. Szkoci zajęli czwarte miejsce dopiero w dwudziestym pierwszym wieku, mianowicie w 2001 roku. Walijczykom szło lepiej. Byli oni finalistami w 1999 roku, kiedy to przegrali z drużyną Egiptu. Oprócz tego doszli do półfinału w ostatnim turnieju w 2019 roku.

Nie są to jednak jedyni, którzy mają lub mieli nad sobą koronę brytyjską. Państwa, które należały w jakiejś formie lub należą do Wspólnoty Narodów, która skupia państwa znajdujące się na terenach, kiedyś podbitych lub skolonizowanych przez Brytyjczyków (z kilkoma wyjątkami, jak na przykład oczywiście Stany Zjednoczone), są czołówką tego sportu.

Jednym z nich są najbardziej utytułowane drużyny z Australii i Pakistanu (dawniej część indyjskiej kolonii brytyjskiej). Kolejnymi są Republika Południowej Afryki , która była w półfinale już pierwszych rozgrywek. Oprócz niej, do tego poziomu dochodziły także Nowa Zelandia, Australia czy Kanada. Brytyjczycy mieli też wpływ/kontrolę nad kolejnymi państwami medalowymi tej dyscypliny jak choćby Egipt. Najmniej powiązanymi z Brytyjczykami drużynami z półfinałów, są Francja i Finlandia. Te ostatnie państwa zaszły tak wysoko w latach 1991 i 1993 (Finowie), a także każde mistrzostwa od 2001 roku (Francuzi) poza tymi z Francji w 2017 roku.