Korty do squasha w Warszawie – gdzie znaleźć najlepsze z nich?

Squash jest coraz to popularniejszą rozrywką, która zdobywa ostatnimi czasy grono oddanych wielbicieli. Ta odmiana tenisa rozwija się na tyle prężnie, iż wiele tenisowych klubów oferuje już nie tylko korty do gry w klasycznego tenisa, ale również specjalne zamknięte korty, które umożliwiają rozpoczęcie przygody z tą grą. Czym jednak dokładnie jest squash, czego potrzebujemy do rozpoczęcia gry oraz jak znaleźć korty do squasha w Warszawie?

Czym jest squash?

Squash to swoista odmiana tenisa, która posiada trochę odmienne zasady od swojego prekursora. Dwójka zawodników znajduje się na korcie przypominającym trochę pokój. Nie ma w tym nic mylnego, gdyż najważniejszą częścią squasha są ściany – to od niej zawodnicy muszą odbijać piłkę w taki sposób, by ich rywal nie mógł w stanie zrobić tego samego. Oczywiście jest to dość spore uproszczenie – tak samo, jak w przypadku każdego innego sportu, squash posiada naprawdę rozbudowane zasady.

Sam kort musi być zamknięty z czterech stron, lecz najczęściej za zawodnikami znajduje się szklana ściana, która pozwala na obserwowanie ich poczynań. Co warte podkreślenia, już od dłuższego czasu światowa federacja podejmuje usilne starania, by squash został dyscypliną olimpijską. Choć taki ruch jest w przyszłości dość prawdopodobny, pierwszą realną datą jest dopiero rok 2028, a i to rzecz jasna nie jest pewne.

Czego potrzebujemy do gry w squasha?

By rozpocząć granie w squasha, nie potrzebujemy skomplikowanych narzędzi. Wystarczy specjalna piłka, przystosowana do gry w squasha w zamkniętej przestrzeni, a także specjalne rakiety, które różnią się trochę od tych znanych z tenisa. Poza samym kortem są to jedyne dwie wymagane rzeczy, których potrzebujemy do rozpoczęcia gry w squasha.

Gdzie znaleźć korty do squasha w Warszawie?

Squash staje się w Polsce bardzo popularna dyscypliną idealną do rekreacji i nic dziwnego, iż jeżeli chodzi o korty squash Warszawa ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Jak już zostało to wspomniane wyżej, aktualnie wiele klubów tenisowych poszerza swoją ofertę właśnie o specjalne korty przeznaczone właśnie do tej gry, co oczywiście sprawia, iż znalezienie miejsca, w którym możemy pograć w squasha, nie jest trudnym zadaniem.

Jak jednak je znaleźć? W dobie wszechobecnego Internetu jest to naprawdę łatwym zadaniem. Dzięki wyszukiwarkom internetowym będziemy w stanie bardzo szybko natrafić na kilka bardzo ciekawych miejscówek, które pozwolą nam rozpocząć przygodę ze squashem. Oczywiście warto jest sprawdzić kilka z nich – dzięki temu będziemy w stanie znaleźć tę najbardziej odpowiadającą naszym upodobaniom.