mieszkania na sprzedaż Piaseczno

Piaseczno – mieszkania i inwestycje

Biznes coraz częściej rezygnuje z Warszawy i przenosi się do okolicznych miejscowości. To świetna wiadomość dla osób, które rozważają kupno mieszkania w Piasecznie.

Przybywa osób, które “uciekają” ze stolicy i przenoszą się na obrzeża warszawskiej aglomeracji. Wybierają mieszkanie w Piasecznie lub innej miejscowości, z której łatwo dostać się do centrum wielkiego miasta, a jednocześnie życie jest spokojniejsze, bezpieczniejsze i mniej kosztowne. To zjawisko powiązane m.in. z trwającą od lat migracją firm, które na swoje siedziby wybierają podwarszawskie miasteczka.

Mieszkania Piaseczno – miejsce przyjazne dla biznesu

Małe i duże przedsiębiorstwa coraz chętniej przenoszą się z Warszawy do np. Piaseczna. Potwierdzają to branżowe raporty, m.in. regularnie publikowany raport prestiżowego magazynu “Forbes”.

Nowe firmy i nowe mieszkania w Piasecznie

Piaseczno od lat regularnie trafia na listę miast i gmin przyjaznych dla biznesu. Pierwszy raz atrakcyjność Piaseczna dla inwestorów autorzy rankingu zauważyli w 2010 roku. Wtedy podwarszawska miejscowość zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Drugi raz ten tytuł uzyskała w 2017 roku, a potem w 2018 r. Dodatkowo w 2016 roku i 2019 roku Piaseczno trafiło na drugie miejsce zestawienia.

Biznes wybiera obrzeża wielkich aglomeracji, bo przedsiębiorcy mają tam niższe koszty prowadzenia działalności, a pracownicy znajdują dobre warunki do pracy i życia.

W efekcie w mniejszych miejscowościach – takich jak Piaseczno – powstaje więcej firm w stosunku do liczby mieszkańców niż w dużych miastach. Jak zauważa redakcja “Forbes”, wielu przedsiębiorcom przyświeca myśl: jeśli robić duży biznes, to najlepiej w niewielkiej miejscowości.

Mieszkania na sprzedaż w Piasecznie – dla pracowników firm

Co oznaczają decyzje przedsiębiorców, którzy wybierają miasta pod Warszawą? Widać to gołym okiem po rynku nieruchomości w Piasecznie.

W Piasecznie rosną nowe domy i mieszkania, przybywa też mieszkańców. To zjawisko niezbyt częste w trapionej słabą demografią Polsce. Dwa lata temu w Piasecznie mieszkało 48 450 osób, a dla porównania w 2010 roku miasto liczyło nieco ponad 42 tys. osób.

Wniosek? Wiele osób woli mieszkać pod Warszawą, bo tam znajdą dobrą pracę i lepsze warunki do życia: czyste powietrze, bezpieczeństwo i niższe rachunki.

To nie wszystko. Dzięki firmom, które przenoszą siedziby lub je otwierają w Piasecznie, samorząd ma pieniądze z podatków na inwestycje w infrastrukturę drogową, ścieżki rowerowe, szkoły czy inne udogodnienia. W ten sposób podnoszą jakość życia, a mieszkanie w Piasecznie jest coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla życia w Warszawie.