honda jazz hybryda

Nowa Honda Jazz – hybryda z trzema trybami jazdy

To auto, które działa jako generator i uruchamia się tylko wtedy, gdy jest to konieczne do uzupełnienia zestawu akumulatorów. Silniki, w jakie wyposażone są nowe modele Hondy, tworzone są na podstawie wieloletnich badań i tysięcy przeprowadzanych doświadczeń. Honda Jazz – hybryda dla tych, którzy chcą w łatwy i oszczędny sposób poruszać się po mieście.

Hybrydowa Honda Jazz wierna poprzednikom

Ta nowa Honda Jazz hybryda pozostaje wierna fundamentom ustanowionym przez poprzednie generacje: ma przepastne wnętrze, zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku, odchylaną tylną kanapę i uchwyty na kubki, które można schłodzić lub ogrzać. W porównaniu z poprzednimi generacjami wnętrze wydaje się bardziej luksusowe, z elementami premium, a system informacyjno-rozrywkowy jest o wiele lepszy niż wcześniej. To aspekt, który docenią nie tylko najmłodsi pasażerowie.

W ruchu samochód nie jest szczególnie szybki. Dzieje się tak, ponieważ w tym aucie nie czujemy przyspieszenia. Zdziwienie pojawia się dopiero wtedy, gdy spojrzymy na prędkościomierz. Pamiętaj, że jest napędzany silnikiem elektrycznym, więc dostarczenie momentu obrotowego jest natychmiastowe, choć nieco słabsze w porównaniu do niektórych rzeczywistych pojazdów elektrycznych, nawet tych o porównywalnej mocy znamionowej.

Magiczne fotele Hondy Jazz

Projektując Jazz, inżynierowie Hondy przenieśli zbiornik paliwa spod tylnych siedzeń pod przednie siedzenia. Stworzyło to ogromną ilość wolnej przestrzeni, którą projektanci Hondy mogli wykorzystać. Doprowadziło to do powstania koncepcji magicznych siedzeń – genialnej formuły, która obowiązuje do dziś i zachwyca każdego kierowcę oraz pasażera. Składają się na dwa sposoby. Przede wszystkim – oparcia można złożyć na podstawy siedzeń. W normalnych samochodach pozostawia to nierówną podłogę ładunkową, która jest trudna w użyciu i zajmuje zbyt dużo miejsca. W Hondzie Jazz oparcie tylnych foteli jest prawie całkowicie wypoziomowane po złożeniu, więc składanie tylnych siedzeń na płasko naprawdę oznacza przedłużenie tylnej kabiny.

Ponadto, podstawy magicznych foteli również podnoszą się, jak siedzenia kinowe. Stwarza to zupełnie nową przestrzeń we wnętrzu Hondy Jazz, idealną do przewożenia rowerów lub innych wysokich ładunków.

Po złożeniu tylnych siedzeń bagażnik powiększa się do 1205 litrów kwadratowej, płaskiej, praktycznej i doskonale użytecznej przestrzeni. To z pewnością duża zaleta auta, którą doceni znaczna większość nabywców. Samochód jest niski, szeroki i kwadratowy, może pochwalić się 304 litrami przestrzeni bagażowej, dzięki czemu można go załadować walizkami lub torbami z zakupami. Pod podłogą bagażnika znajduje się nawet dodatkowa plastikowa przegródka, w której można schować cenne przedmioty.

Atrakcyjny wygląd pojazdu – Honda Jazz Hybryda

Nowa, hybrydowa Honda Jazz łączy w sobie stylistykę jej trzech poprzedników z wygładzonym, schludnym wyglądem, który wydaje się być znakiem rozpoznawczym przyszłościowych samochodów hybrydowych i elektrycznych. Jedna z głównych różnic dotyczy przedniej szyby i słupków A, z których te ostatnie są teraz znacznie cieńsze dzięki sprytnemu przeprojektowaniu konstrukcji zderzeniowej. Dzięki temu, możemy cieszyć się 90-stopniowym polem widzenia i to właśnie ten aspekt przekonuje każdego niezdecydowanego potencjalnego nabywcę. Siedząc za kółkiem tego stosunkowo małego pojazdu, czujemy się, jakbyśmy prowadzili coś o wiele większego.

Z doskonałym układem napędowym, sporymi oszczędnościami i niskimi kosztami eksploatacji, przestronną, praktyczną i wysokiej jakości kabiną oraz znacznie ulepszonymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, w Hondzie Jazz jest wiele rzeczy, które przekonują i niewiele elementów, na które można narzekać. Jeśli jesteś na rynku samochodów hybrydowych, Jazz z pewnością jest wart rozważenia. To auto, które zyskuje przy bliższym poznaniu a jego potencjał odkrywa się z każdym kolejnym dniem.