grawerowanie biżuterii Warszawa

Grawerowanie biżuterii – oryginalny pomysł na personalizację

W poszukiwaniu ciekawego pomysłu na prezent zawsze wcześniej czy później trafiamy na biżuterię. Jest ona odpowiednia dla każdego, bez względu na okazję, wiek i płeć obdarowanego. Jednak upominek zyskuje na wartości jeszcze bardziej, kiedy zostanie opatrzony spersonalizowaną dedykacją. Taką można nanieść grawerem, co jest bez wątpienia eleganckim i trwałym sposobem na znakowanie wyrobów z cennych kruszców.

Grawerowanie biżuterii – jakiej?

Grawerowanie biżuterii – Warszawa to miasto, w którym bez problemu zrealizujesz taką usługę jubilerską. Widząc duże zainteresowanie klientów spersonalizowanymi upominkami, firmy rozszerzają swoje oferty i oprócz sprzedaży łańcuszków czy bransoletek udostępniają też opcję ich znakowania. Do tego najlepszą techniką okazuje się grawer, który w żaden sposób nie uszkadza powierzchni kruszców, lecz w dyskretny i trwały sposób ją ozdabia.

Grawer można nanosić niemal na każdym rodzaju biżuterii. Musi mieć ona do tego wystarczającą powierzchnię, więc najlepszym wyborem jest przewieszka na łańcuszku czy bransoletce. Z powodzeniem grawerowane są też wewnętrzne strony obrączek i pierścionków zaręczynowych, a nawet zegarków. Co ważne grawer można nanosić zarówno na biżuterii złotej, jak i srebrnej.

Personalizacja upominków – grawerowanie biżuterii

Są takie okazje, które nie tylko hucznie świętujemy, ale też chcemy na długo zapamiętać. Jeżeli prezentem na którąś z nich ma być biżuteria, to trzeba rozważyć możliwość jej personalizacji. Czasem dedykację umieszczamy tylko na ozdobnym opakowaniu, w które zapakowany jest upominek. Innym razem, co jest znacznie trwalsze i nieodzownie kojarzy się obdarowanemu z uroczystością, jest grawer bezpośrednio na przedmiocie. Ważne, aby poprzez odpowiednią czcionkę – styl i wielkość uzyskać napis dyskretny, lecz dobrze widoczny i czytelny. Zazwyczaj jest to data, imię lub osobista sentencja. Tutaj ograniczeniem jest tylko liczba znaków.

Gdzie zamówić grawerowanie biżuterii?

Miejscami odpowiednimi do zamówienia grawerowania na biżuterii są salony jubilerskie oraz pracownie zajmujące się produkcją i znakowaniem metali szlachetnych. Warto zaufać doświadczeniu specjalistów, którzy mają nie tylko wiedzę, ale też odpowiednie narzędzia do wykonania grawerunku, bez uszkadzania znakowanych produktów. Tzw. grawerowanie jubilerskie to niezwykła sztuka – wykonanie poprzedza artystyczny projekt tworzony na zamówienie klienta. Tutaj najlepiej sprawdza się metoda mechaniczna, choć często stosuje się także wypalanie grawerunku. Napis przybiera wówczas czarny odcień, więc jest bardzo dobrze widoczny.

Pomysły na grawerowanie biżuterii

Grawerowanie biżuterii jest procesem przynoszącym trwałe efekty, więc trzeba bardzo dobrze zastanowić się nad tym, jaki napis wykonać. Tutaj na pewno trzeba sugerować się:

  • okazją, z jakiej wręczasz grawerowaną biżuterię,
  • wielkością powierzchni, na której można zmieścić grawerunek,
  • sentymentalnymi pobudkami, czyli myśląc o czymś, co jest znane tylko Tobie i bliskiej osobie, co jest Waszym tajnym szyfrem czy hasłem.

Okazuje się, że za pomocą grawerowania biżuterii można wyrazić niezliczoną ilość emocji i przekazać ważne komunikaty. Dlaczego więc nie wykorzystać tego sposobu do wyznania komuś miłości, a nawet… oświadczenia się? Jeżeli tylko powierzchnia biżuterii na to pozwala, bardzo dobrym pomysłem będzie wygrawerowanie sentencji miłosnej czy życiowego cytatu pochodzącego z wiersza, filmu, piosenki.

Grawerunki można nanosić w różnych językach, zazwyczaj dla tego, kto wykonuje zlecenie nie jest problemem wykonanie napisu po angielsku, hiszpańsku czy w bardziej „egzotycznym” dialekcie. Nierzadko grawer nie jest napisem, lecz symbolem, inicjałami, cyframi – arabskimi lub rzymskimi.

Czy warto zamówić grawerowanie biżuterii?

Czasem grawerowanie biżuterii to gratisowa usługa należąca się osobom zamawiającym w danym miejscu wyroby jubilerskie. Czasem trzeba za nią zapłacić. Zawsze warto wykonać grawer, aby spersonalizować prezent.