drzwi obrotowe

Nowoczesne drzwi obrotowe

Z drzwi obrotowych korzystamy od lat. Wyglądają ekskluzywnie i umożliwiają komfortowe wejście do budynku. Ich funkcjonalność jest doceniana szczególnie w obiektach o dużym natężeniu ruchu. W ciągu godziny może z nich skorzystać nawet 6000 osób. Warto jednak pamiętać, aby wyposażyć je w dodatkowe możliwości zwiększające korzyści płynące z ich zastosowania.

Drzwi obrotowe – idealne rozwiązanie przy dużym natężeniu ruchu

W obiektach usługowych o dużym natężeniu ruchu warto wyposażyć drzwi obrotowe w dodatkowe możliwości. Dla bezpieczeństwa użytkowników należy pamiętać o ulokowaniu w ich bliskiej odległości przycisku zatrzymującego ruch skrzydeł. W sytuacji zagrożenia pozwala to na szybką reakcję i wyłączenie mechanizmu. Równie ważny dla komfortu użytkowników jest montaż tradycyjnych drzwi znajdujących się blisko drzwi obrotowych, aby umożliwić wygodne wejście osobom z niepełnosprawnościami.

Satysfakcję z montażu drzwi obrotowych zagwarantuje także właściwe dopasowanie ich rozmiaru do funkcjonalności obiektu. Wybór odpowiedniej średnicy umożliwia dostosowanie ich do ilości osób, które będą z nich korzystać. Szerokie wejście jest również o wiele wygodniejsze oraz umożliwia sprawne i wygodne przejście.

Ekologiczne rozwiązanie dla wymagających

Montaż drzwi obrotowych to szansa, aby obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzowania obiektu. Znacząco redukują napływ powietrza z zewnątrz do wnętrza budynku. Pełnią niejako funkcję wiatrołapu i zapobiegają powstawaniu przeciągów i wychładzania się pomieszczenia zimą. Należy pamiętać, że w obiektach usługowych każdego dnia z wejścia korzysta ogromna liczba osób, a tak częste otwieranie tradycyjnych drzwi wiązałoby się z ciągłym wietrzeniem obiektu. To zdecydowanie nie byłoby ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ zwiększyłoby nakłady ponoszone na chłodzenie obiektu latem i ogrzewanie zimą. Zastosowanie drzwi obrotowych pozwala zatem utrzymać stałą temperaturę w budynku, najkorzystniejszą dla jego pracowników i gości.

Systemy bezpieczeństwa na najwyższym poziomie

Drzwi obrotowe są wyposażone w system nowoczesnych czujników zamontowanych na krawędziach poziomych oraz pionowych. Ich konstrukcja chroni nieostrożnych użytkowników przed urazami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nawet w towarzystwie rodziców dzieci potrafią chwytać ruchome skrzydła drzwi. Są one jednak w pełni bezpieczne, a dziecięce ręce nie są narażone na żadne ostre krawędzie. Z pewnością również podczas upadku, gdy skrzydło drzwi napotka nieruchomą przeszkodę zatrzyma się i nie wyrządzi żadnej krzywdy leżącej osobie. Dzięki temu zyska ona szansę na bezpieczne wstanie i kontynuowanie swojej trasy.

Nowoczesne obiekty usługowe są zazwyczaj starannie zaprojektowane. Każdy z ich elementów jest dokładnie przemyślany i pełni określoną funkcję dekoracyjną i użytkową. Nie inaczej jest z drzwiami obrotowymi. Ich design może być w pełni dopasowany do budynku i tworzyć z nim spójną całość.