klamki do drzwi

Najmodniejsze klamki do drzwi

Aranżacja pomieszczenia to duże wyzwanie, tym bardziej że należy zadbać tu o każdy szczegół, aby osiągnąć zamierzony efekt. Jak łatwo się domyślić, drzwi to jeden z podstawowych elementów, które mają wpływ nie tylko na estetykę, ale i funkcjonalność pomieszczenia. O ostatecznym charakterze drzwi decyduje nie tylko materiał i jakość wykonania, ale i dobór klamki. Jakie klamki do drzwi są obecnie najmodniejsze?

Najmodniejsza kolorystyka klamek do drzwi

Biel, szarość, antracyt oraz czerń to najmodniejsze odcienie klamek do drzwi, które kupowane są obecnie najchętniej. Skąd taka popularność tych, a nie innych barw? Są to uniwersalne kolory, które będą się bardzo dobrze sprawdzały niemal we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały urządzone. Stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, odbiegając tym samym od klasycznych, nieco nudnych rozwiązań, czyli klamek w barwach miedzi, chromu czy złota.

Klasyczna metaliczna kolorystyka klamek do drzwi

Choć biel, czerń, szarości i antracyt stanowią najczęściej poszukiwane w sklepach i hurtowniach kolory klamek, to w dalszym ciągu nie brakuje osób sięgających po klasykę w postaci klamek w metalicznych kolorach (chrom i złoto), które, choć mało innowacyjne, bez wątpienia są stylowe i ponadczasowe. Dzięki temu solidna i dobrej jakości klamka metaliczna z powodzeniem będzie służyła długie lata.

Drzwi ukryte w ścianie – jakie klamki wybrać?

Bardzo modnym rozwiązaniem w ostatnim czasie, stosowanym coraz częściej są drzwi ukryte w ścianie. Rozwiązanie estetyczne i bardzo praktyczne. Jakie klamki będą pasowały tu najlepiej? Doskonale sprawdzają się klamki do drzwi w nietypowych kolorach, zupełnie odbiegających od tych standardowych, klasycznych. Im większy kontrast między klamką a ościeżnicą, tym ciekawszy efekt. Takie klamki pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych, w zależności od ich kształtu.

Modne kształty klamek do drzwi

Klamki do drzwi dostępne są w wielu kształtach, dzięki czemu można w łatwy sposób dopasować je do samych drzwi, jak i stylu, w jakim urządzono wnętrze. Dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne modele na długich/krótkich szyldach z otworami na klucz. Te najbardziej tradycyjne i ponadczasowe klamki do drzwi mają kształt litery L – pasują niemal do każdych drzwi, a ich estetyka może być wzbogacona poprzez dodanie do nich dowolnych detali (rzeźbienia, błysk itp.). W ofercie można znaleźć również gałki czy gałko-klamki.