Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

Starzenie się jest nieuniknionym procesem w życiu każdego z nas. Nie oznacza to jednak, że musimy biernie przyglądać się nowo powstającym zmarszczkom na naszym ciele. Opóźnienie, a nawet zminimalizowanie oznak starzenia, które już się pojawiły, jest możliwe. Zanim jednak zaczniesz szukać sposobów na zmniejszenie zmarszczek pod oczami, dowiedz się, jakie są przyczyny przedwczesnego pojawiania się ich.

Zmarszczki pod oczami – najczęstsze przyczyny

Choć zmarszczki pod oczami (https://beautifly.eu/2019/05/20/koniec-problemu-ze-zmarszczkami/) są naturalną oznaką starzenia się naszej skóry, są sytuację, w których sami sprawiamy, że pojawiają się one w tych miejscach znacznie wcześnie bądź w większych ilościach. Zadbanie o siebie zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie pozwoli odwlec w czasie moment, kiedy wokół naszych oczu skóra traci całkowicie elastyczność, a zmarszczki będą dominować w tej okolicy. Upływający czas nie jest jedynym  powodów pojawienia się kurzych łapek wokół naszych oczu. Ogromny wpływ na ich pojawienie się ma to, co dostarczamy do naszego organizmu. Nikotyna, alkohol czy zła dieta mają diametralny wpływ na pogorszenie stanu naszej skóry, w przypadku okolic oczu jest to szczególnie widoczne, ze względu na niezwykle delikatną i cienką skórę w tym rejonie.

Do wewnętrznych przyczyn możemy zaliczyć również przewlekły stres, który odbija się na naszym całym organizmie, również na stanie skóry. Niewysypianie się czy chodzenie spać o nieregularnych porach przyczynia się do powstawania zmarszczek wokół zmęczonych, opuchniętych oczu.

Do zewnętrznych przyczyn z kolei zaliczamy brak ochrony przed promieniowaniem UV, nieodpowiednią pielęgnację, a także zbyt gwałtowny demakijaż w okolicach oczu. Silne pocieranie nasączonym płynem wacikiem w celu usunięcia tuszu, sprawia, że skóra wraz z kolejnym demakijażem będzie ulegała uszkodzeniom. Znacznie rozsądniej jest przyłożyć wacik do zamkniętych powiek i odczekać, aż tusz w naturalny sposób rozpłynie się pod wpływem kontaktu z płynem do demakijażu.

Zmiana nawyków sposobem na zmarszczki pod oczami

Choć gabinety kosmetyczne oferują wiele rozwiązań dla osób borykających się ze zmarszczkami, przyniosą one wyłącznie krótkoterminowe rezultat, jeśli nie zmienimy swoich codziennych, złych nawyków. Jeśli zależy Ci na poprawie stanu skóry w okolicach oczu, dbaj o swoje ciało zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pamiętaj o regularnym nawadnianiu, jedzeniu pełnowartościowych posiłków, wysypianiu się, stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji oraz ochrony okolic oczu. Połączenie wszystkich tych elementów może sprawić, że spowolnienie procesów starzenia nie będzie wymagało ingerencji innych osób czy nawet sprzętu.