Kwas hialuronowy Warszawa – czy odmładzanie kwasem to nowy trend?

 

W ostatnich latach kwas hialuronowy zaczęto stosować do wypełniania zmarszczek i innych niedoskonałości skóry. Istnieją jednak pewne obawy co do bezpieczeństwa stosowania kwasu hialuronowego jako wypełniacza kosmetycznego. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, gdy jest wstrzykiwany do organizmu. Ale to nie jest bezpieczne, gdy jest spożywane doustnie lub nakładane bezpośrednio na twarz. FDA wydała ostrzeżenia o tym potencjalnym ryzyku i zaleciła konsumentom unikanie stosowania produktów zawierających kwas hialuronowy jako kosmetyków, jeśli mają jakiekolwiek pytania dotyczące ich bezpieczeństwa lub chcą uniknąć potencjalnych skutków ubocznych.

Czy kwas hialuronowy dobrze wpływa na skórę?

Kwas hialuronowy można również wstrzykiwać w skórę, aby uzyskać bardziej natychmiastowe rezultaty, ale ta metoda wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ może powodować stan zapalny lub infekcję w miejscu wstrzyknięcia, jeśli nie zostanie wykonana prawidłowo. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka i odpowiada za nawilżenie skóry. Odgrywa również rolę w zapobieganiu zmarszczkom, ale może być zbyt kosztowna dla większości ludzi.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie kwasu hialuronowego bez przechodzenia przez kosztowny proces pozyskiwania go z organizmu. Jednym ze sposobów, który ostatnio spopularyzował się jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to stosunkowo nowy trend, który zyskał popularność ze względu na swoją skuteczność i przystępną cenę. Można to zrobić za pomocą żelu lub kremu zawierającego tę substancję, który następnie nakładamy na zmarszczkę, którą chcemy wypełnić, aby wyglądała na gładszą i mniej zauważalną.

Jak zachować elastyczność skóry?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, jest substancją, która pomaga skórze zachować wilgoć i elastyczność. Niedawne badanie przeprowadzone przez Harvard Medical School wykazało, że kwas hialuronowy może również pomóc w odmłodzeniu komórek skóry. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Molecular Cell.

Kwas hialuronowy jest stosowany od dziesięcioleci w leczeniu przeciwstarzeniowym, często w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak zastrzyki z botoksu i wypełniacze. Jednak to badanie pokazuje, że kwas hialuronowy może być stosowany samodzielnie w celu odmłodzenia komórek skóry i zapewnienia korzyści przeciwstarzeniowych.