Antyczne biurko w gabinecie – poznaj jego różne zastosowania

Antyczne meble nie tylko spełniają funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne. Co ciekawe mogą one zostać wykorzystane na różne sposoby, czego doskonałym przykładem jest biurko. Mebel ten zwykle utożsamiany z elementem wyposażenia gabinetu, doskonale wkomponuje się w przestrzeń salonu czy nawet sypialni.

Antyczne biurko elementem wystroju gabinetu

Walory estetyczne, jakie posiada biurko antyk, mogą być doskonale wykorzystane w biurze, nadając mu eleganckiego, prestiżowego charakteru.  W tym przypadku niezaprzeczalna funkcja użytkowa – duża ilość blatu roboczego, przegródek i schowków – jest niemal na równi z funkcją dekoracyjną. Antyczne biurka z XIX i XX mają ogromną przewagę nad produkowanymi obecnie meblami przede wszystkim pod względem solidności. Do produkcji antycznych mebli wykorzystano najwyższej jakości materiały, a przede wszystkim solidne drewno. Efekt masywności biurka antycznego jest szczególnie doceniany w gabinetach czy kancelariach. Styl, kształty, precyzja wykonania czy bogate zdobienia to elementy, które sprawiają, że wiele osób jest wręcz zafascynowana biurkami antycznymi.

Antyczne biurko dla osób ceniących przestrzeń do przechowywania

Biurka antyczne są polecane w szczególności osobom, które nie potrafią zapanować nad chaosem na własnej przestrzeni roboczej. Zbyt mała ilość blatu czy brak schowków do przechowywania narzędzi biurowych to domena współczesnych mebli biurowych. Biurka antyczne pozwalają utrzymać porządek, dzięki dużemu blatowi i licznym schowkom. Zmieszczą się na nich segregatory czy książki, które musimy mieć stale pod ręką.

Antyczne biurko w małej przestrzeni mieszkalnej

Choć biurka antyczne są zwykle kojarzone z masywnymi, dużymi meblami, nie zawsze występują w tej wersji. W sklepach z antykami odnajdziemy także nieco mniejsze biurka sprawdzające się idealnie w niewielkich przestrzeniach. Co ważne nie musi być to element wyposażenia wyłącznie biura. Doskonale wkomponuje się w salonie, pełniąc rolę komody czy w sypialni – rolę toaletki.

Stare meble – czy tylko do wnętrz w stylu antycznym?

Decydując się na zakup biurka antycznego do gabinetu, warto mieć na uwadze, że jego najważniejsze walory podkreślimy, gdy całe pomieszczenie zostanie utrzymane w podobnym stylu. Nie oznacza to jednak, że w gabinecie muszą pojawić się wyłącznie meble z XIX wieku. Równie dobrze możemy postawić na mniejsze dodatki utrzymane w tej samej stylistyce – lustro czy zegar. Dzięki nim biurko nie będzie tworzyć kontrastu dla zupełnie innego stylu wnętrza.