gniazdka szklane

Gniazdka szklane jako element inteligentnego oświetlenia

Inteligentne oświetlenie jest coraz popularniejsze. System zyskuje na znaczeniu ze względu na jego funkcjonalność i możliwość przystosowania instalacji oświetleniowej do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Szklane gniazdka uzupełniają instalację o dodatkowe elementy, dzięki którym można podłączyć do inteligentnego systemu nawet zwykłe lampy.

Czym są szklane gniazdka?

Gniazdka szklane działają jak zwykłe kontakty, gdyż umożliwiają podłączenie dowolnych sprzętów. Różnią się jednak wyglądem obudowy. Szklane kontakty mają minimalistyczną konstrukcję i estetyczne wykończenie. Są wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Szklana powierzchnia doskonale komponuje się z różnymi elementami wystroju wnętrza, wpisując się w aranżacje nowoczesne oraz uzupełniając klasyczne pomieszczenia o modernistyczne akcenty.

Szklane gniazdka są przystosowane do łączenia z systemem inteligentnego oświetlenia. Można nimi sterować za pomocą aplikacji na smartfonie i łączności Wi-Fi. Dzięki włączaniu i wyłączaniu poszczególnych kontaktów użytkownik decyduje, które lampy mają działać w określonym czasie. W ten sposób lepiej kontroluje zużycie prądu i działanie oświetlenia niezbędnego do pracy lub wykorzystywanego w czasie wypoczynku.

Inteligentne sterowanie gniazdkami szklanymi

Gniazdka szklane są przystosowane do użytkowania w różnych systemach smart home. Mogą być wykorzystywane wyłącznie w instalacjach inteligentnego oświetlenia i elektrycznych, jak i w bardziej rozbudowanych konfiguracjach. Dzięki nim można stworzyć bezpieczne i funkcjonalne zasilanie sprzętów kuchennych, telewizora, zestawu komputerowego itp. Wszystkie gniazdka w razie potrzeby można wyłączyć zdalnie. Użytkownika w ten sposób zyskuje ochronę np. w sytuacji pozostawienia żelazka lub lokówki wpiętych do prądu.

Inteligentne oświetlenie i instalacja elektryczna z wykorzystaniem szklanych gniazdek znajduje zastosowanie również w biurach. W biurowcach dzięki nim tworzy się estetyczne modułowe kontakty do podpinania komputerów, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, telefonów i wielu innych urządzeń potrzebnych w pracy. Gniazdka szklane znakomicie prezentują się zarówno, gdy umieści się je tuż nad podłogą, jak i gdy znajdą się na wysokości blatu biurka. Dzięki temu można zamontować je dokładnie tam, gdzie są potrzebne i podłączyć je do systemu smart. Takie rozwiązanie ułatwi zarządzanie budynkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo we wszystkich pomieszczeniach biurowych.