Biuro księgowe

Biura księgowe i rachunkowe

Biuro rachunkowe to firma, która świadczy usługi rachunkowe i księgowe. Biura rachunkowe zatrudniają pracowników, którzy specjalizują się w obsłudze wszystkich aspektów dokumentacji finansowej Twojej firmy, od tworzenia szczegółowych faktur do obliczania podatków i przygotowywania sprawozdań finansowych.

Czym zajmuje się biuro księgowe?

Biuro księgowe może zapewnić szeroką gamę usług, w tym:

  • Księgowość: polega to na śledzeniu, ile pieniędzy wpłynęło na konto firmy lub osoby fizycznej i gdzie się podziało.
  • Analiza finansowa: polega na sprawdzeniu, ile pieniędzy organizacja zarobiła w czasie i jak to się ma do innych czynników, takich jak marża zysku i wydatki.
  • Przygotowanie podatkowe: polega na przygotowaniu deklaracji podatkowych zarówno dla osób fizycznych, jak i firm, co może obejmować składanie podatków w formie elektronicznej lub papierowej.

Ceny usług biur księgowych

Ceny usług świadczonych przez biuro rachunkowe zależą od wielkości i złożoności Twojej firmy. Generalnie, im większy biznes, tym droższe jest zatrudnienie księgowego.

Kto pracuje w biurach księgowych?

Biura rachunkowe zatrudniają osoby o różnym poziomie wykształcenia i doświadczenia. CPA (certyfikowani księgowi publiczni) są zobowiązani do ukończenia studiów licencjackich, a następnie intensywnego dwuletniego programu w szkole absolwentów zatwierdzonej przez ich stanową radę księgową. Po ukończeniu tego programu muszą zdać rygorystyczny egzamin, zanim uzyskają licencję w swoim stanie. Często pracują jako audytorzy lub konsultanci, ale można je również znaleźć pracując w działach finansowych przedsiębiorstw lub firm przygotowania podatkowego, jak również małych firm, które potrzebują pomocy w przygotowaniu ich zeznań podatkowych.

Inne rodzaje specjalistów pracujących w biurach rachunkowych to księgowi (którzy ukończyli program certyfikatów), pracownicy księgowi (którzy zdobyli stopień stowarzyszony) i analitycy zarządzania (którzy ukończyli stopień licencjata).