Na czym polega i czy opłaca się dzierżawa ekspresu do kawy Philips Saeco?

Ekspres do kawy można kupić na własność, jednak wiele firm decyduje się skorzystać z dzierżawy. To opcja, która daje dużą swobodę w zakresie uiszczania opłat za sprzęt – nie jest zobowiązaniem kredytowym jak leasing, a zarazem nie wymaga jednorazowego inwestować dużej sumy pieniędzy. Ponadto opłata za wynajem potraktowana jako koszt uzyskania przychodu  realnie wpływa na wysokość płaconych co miesiąc podatków. Poznaj zalety dzierżawy i dowiedz się, na czym to polega.

Dzierżawa ekspresu do kawy Philips Saeco

Pojęcie dzierżawy pojawiło się na stałe w ofertach firm, które zajmują się sprzedażą i wypożyczaniem ekspresów do kawy. Nic dziwnego, że ten sposób zaopatrywania biur stał się tak popularny. Przedsiębiorcy, którym zależy na zapewnieniu pracownikom oraz klientom dostępu do pysznej aromatycznej kawy rozumieją znaczenie obecności ekspresu w biurze. Z drugiej strony, niekoniecznie chcą ponosić wysoki jednorazowy wydatek na jego zakup.

Alternatywą okazuje się właśnie dzierżawa – wynajem ekspresu na określony czas i uiszczanie za niego comiesięcznych opłat. Po wygaśnięciu umowy, urządzenia wraca do wypożyczalni, a firma nabywa nowy sprzęt. To także świetna okazja do tego, aby przetestować różne sprzęty, zanim podejmiesz decyzję o zakupie któregoś na własność.

Jak odbywa się dzierżawa ekspresu do kawy Philips Saeco?

Każde biuro ma inne potrzeby, dlatego ważne jest, aby umowa dzierżawy była skonstruowana w mocno spersonalizowany sposób. Tylko wtedy masz pewność, że zyskujesz dokładnie taką ofertę, jakiej potrzebujesz w cenie, którą jesteś w stanie ponieść. Miesięczny koszt i tak jest relatywnie niski, a Ty jako najemca nie interesujesz się konserwacją czy naprawą sprzętu. Po zakończeniu najmu, oddajesz użytkowany dotychczas sprzęt, a w jego miejsce otrzymujesz inny nowszy.

Dzierżawa ekspresu do kawy:

  • pozwala obniżyć koszt nabycia urządzenia – zamiast jednorazowego wydatku comiesięczne opłaty z tytułu dzierżawy,
  • może być traktowana jako koszt uzyskania przychodu i zaliczana do comiesięcznych wydatków firmy, czyli pomniejszać wysokość płaconego podatku,
  • jest okazją do przetestowania wybranego sprzętu, zanim zdecydujesz się na jego zakup,
  • pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, jak również komfort pracy osób, które zatrudniasz.

Rozważając dzierżawę ekspresu do kawy Philips Saeco warto najpierw ustalić, jakie są Twoje indywidualne potrzeby i jakie koszty jesteś w stanie ponosić. W dobrych firmach umowy są konstruowane w indywidualny sposób.