pranie dywanów Warszawa

Czy impregnacja wykładzin naprawdę pozwala zaoszczędzić pieniądze? Pranie dywanów Warszawa

Impregnacja dywanów to zabieg, dzięki któremu dywany latami wyglądają tak, jak pierwszego dnia po zakupie. Niewiele osób jednak decyduje się na skorzystanie z takiej usługi, nie wiedząc, czym ona tak naprawdę jest. Jedna z firm, oferująca profesjonalne pranie dywanów (Warszawa) do swoich usług wlicza także impregnację, dzięki której nasz dywan staje się dużo łatwiejszy w utrzymaniu go czystym.

Czym jest impregnacja dywanu?

Impregnacja działa jak bariera ochronna dla dywanów, która uchroni je przed plamami i wszelkim brudem, czyniąc je odpornymi na wiele wypadków, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu. Oprócz tych odpornych właściwości, obróbka impregnacyjna zapewnia również łatwiejsze i szybsze suszenie przez odkurzacz wszelkich zabrudzeń zakorzenionych głęboko w runie dywanu.

W jaki sposób zaoszczędzę pieniądze płacąc za impregnację?

Choć zabieg impregnacji dywanu wiąże się z jednorazowym wydatkiem, niesie za sobą długoterminowe korzyści. Tak zabezpieczony dywan:

  • Odpycha zabrudzenia, a więc daje nam czas, aby zetrzeć rozlane płyny, zanim wnikną one głęboko we włókna dywanu, dzięki czemu dywan będzie wyglądał jak nowy przez długi czas.
  • Staje się odporny na uszkodzenia, dlatego my oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze, ponieważ nie musimy kupować nowego.
  • Zatrzymuje wnikanie alergenów, dzięki czemu eliminujemy koszty radzenia sobie z alergiami.

Pranie dywanów Warszawa: To powinieneś wiedzieć przed oddaniem dywanu do impregnacji

Niezależnie od tego, czy posiadamy jedwab, wiskozę, czy nawet ręcznie tkany dywan z wełny, żrące płyny, na przykład napoje gazowane lub wino, mogą pozostawić plamy, których nawet pranie chemiczne nie jest w stanie wyczyścić, co sprawia, że impregnacja jest nieodzowną opcją, którą warto rozważać.

Bez obróbki ochronnej, brud i plamy zaczynają przedzierać się prosto we włókna dywanu, niszcząc ich wygląd i powodując uszkodzenia, które są bardzo trudne do usunięcia, a ich naprawa może być bardzo kosztowna.

Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż impregnacja to solidny sposób na ochronę dywanów przed kurzem i plamami, jednorazowy zabieg nie daje efektów na lata. Zaleca się czyszczenie dywanu co najmniej raz na 6 miesięcy wraz z impregnacją dywanu dla maksymalnej ochrony. Nie zmienia to jednak faktu, że to duże ułatwienie podczas sprzątania, dlatego warto powtarzać impregnacje zgodnie ze wskazówkami profesjonalistów.