pranie dywanów Warszawa

Profesjonalne czyszczenie, impregnacja i pranie dywanów – wybieramy punkt usługowy w Warszawie

Regularne pranie dywanów to dobry sposób na wydłużenie jego żywotności i utrzymanie zdrowego środowiska w pomieszczeniach. Ich włókna zawierają często szkodliwe alergeny. Częste odkurzanie może usunąć brud, kurz, sierść zwierząt i inne zanieczyszczenia, ale dokładne czyszczenie jest niezbędne, aby zapobiec rozwojowi grzybów, bakterii i pleśni. Warszawska pralnia dywanów na swojej stronie opisuje, w jaki sposób przebiega dokładne czyszczenie: http://latajacydywan.com/pranie-dywanow-warszawa/.

Dlaczego warto zlecić fachowcom pranie dywanów? Warszawa

Wśród wielu perfekcyjnych Pań i Panów domu panuje przekonanie, że “nikt nie jest w stanie wyprać mojego dywanu jak ja”. Większość zapomina, że samodzielne pranie dywanów, na dłuższą metę nie jest wcale tak opłacalne. Domowe pranie dywanów i wykładzin zajmuje dużo czasu, często co najmniej kilka godzin, wysiłek fizyczny oraz zakup odpowiednich preparatów do prania dywanów. Niestety samodzielny wybór detergentu do czyszczenia dywanów i wykładzin może być nie lada wyzwaniem, ponieważ niewłaściwy środek może uszkodzić lub nawet odbarwić dywan. Podczas samodzielnego prania dywanów bardzo trudno jest wypłukać wszystkie chemikalia.

Profesjonalne firmy zajmują się nie tylko praniem naturalnych dywanów, ale także sztucznych z krótkim i długim włosiem. W zależności od preferencji klienta pranie dywanów i wykładzin może odbywać się nie tylko w pralni, ale również w domu. Oddając nasz brudny dywan w ręce fachowców zapewniamy sobie, że zostanie on dokładnie wytrzepany, wyczyszczony i osuszony w odpowiednich warunkach. Często w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie wykonać dokładnego prania, a zwłaszcza trzepania dywanów.

W jaki sposób pralnie wyceniają czyszczenie dywanu?

Cena prania dywanu często uzależniona jest od kilku czynników. najważniejszymi są wielkość czyszczonej powierzchni oraz sposób prania. Długość włosa również wpływa na cenę, pranie dywanów z krótkim włosiem jest znacznie tańsze niż pranie tych z długim włosiem. Wyższy koszt prania dywanów i wykładzin z długim włosiem wynika z większego zużycia detergentów i większych trudności w czyszczeniu. Cena prania zazwyczaj obejmuje usuwanie plam. Jednak w przypadku licznych i bardzo uporczywych plam należy liczyć się z dodatkową opłatą. Każda pralnia może w inny sposób wyceniać swoją pracę, a zatem warto uzgodnić wszystkie szczegóły przed podjęciem współpracy z fachowcem.

Samodzielne czyszczenie dywanów nie jest wystarczające!

Dywan to element wyposażenia spełniający wiele funkcji użytkowych. Oczywiście dywany i wykładziny brudzą się nie tylko od jedzenia, które przypadkowo na nich ląduje, ale także od codziennego, normalnego użytkowania. Najlepiej jest natychmiast usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy z dywanów, ale co zrobić, gdy plama jest zbyt trudna do usunięcia?

Najłatwiejszą, a zarazem najprostszą metodą usunięcia zabrudzeń z dywanu jest klasyczne odkurzanie. Należy jednak pamiętać, że ta metoda usuwa tylko część kurzu, włosów lub innych „lotnych” zabrudzeń. W zależności od runa dywanu powinniśmy dysponować co najmniej kilkoma różnymi ssawkami. Dywany należy odkurzać prawie codziennie, jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Bardzo często samo odkurzanie nie wystarczy, ponieważ zdarza się, że brud wnika głęboko w dywan, dlatego konieczne jest jego dokładniejsze wyczyszczenie. Aby mieć pewność, że dywan jest na pewno czysty, warto prać je przynajmniej dwa razy w roku.

Dokładne pranie dywanów to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Doskonale wiedzą o tym alergicy lub właściciele włochatych zwierząt. By mieć pewność, że dywan jest idealnie czysty, warto zlecać jego pranie profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w pracy z każdym rodzajem włosia. Czasami warto nie ryzykować zniszczenia bezcennego dywanu lub zwyczajnie odciążyć siebie i oddać brudną robotę w ręce pracowników pralni.