pranie dywanów Warszawa

Jak zlikwidować roztocza? Automatyczne pranie dywanów – Warszawa

Alergie na roztocza dotykają prawie co czwartej osoby w Polsce. Mogą powodować takie objawy, jak katar lub zatkany nos, swędzenie lub łzawienie oczu, a w ciężkich przypadkach nawet osłabienie lub uczucie zmęczenia. Aby tego uniknąć, warto decydować się na profesjonalne pranie dywanów (Warszawa), by na naszym dywanie został zastosowany środek likwidujący roztocza i zatrzymujący proces ich rozwoju na okres ok. 6 miesięcy.

Co żyje w moim dywanie?

Roztocza dywanowe, częściej określane jako roztocza kurzu domowego, to maleńkie, mikroskopijne robaki, które żyją na dywanie, odzieży, pościeli i wszędzie tam, gdzie znajdują schronienie. Roztocza dywanowe rozwijają się w wilgotnych miejscach.

Roztocza pleśni są małymi, przezroczystymi, białymi robakami powszechnymi w domach z dużą ilością wilgoci. To właśnie wilgoć tworzy pleśń i grzyby na ścianach i podłogach domu w kuchni, łazience i piwnicy, niekiedy na zapomnianych dywanach.

Zapobieganie alergiom na roztocza – pranie dywanów – Warszawa

W przeciwieństwie do innych alergii sezonowych, alergie na roztocza kurzu domowego wydają się być problemem przez cały rok dla wielu osób, ponieważ przynajmniej niektóre roztocza są obecne w gospodarstwach domowych przez cały rok. Jakie są najlepsze sposoby zapobiegania alergiom na roztocza i jak zabić roztocza i zapobiec ich nawrotom?

Najlepszym sposobem zapobiegania objawom alergii jest unikanie kontaktu z wyzwalaczami, w tym przypadku roztoczami. Oto kilka prostych sposobów na opanowanie problemu:

  • wycieranie podłóg sypialni wilgotnymi ściereczkami,
  • stosowanie pokrowców odpornych na roztocza,
  • regularne czyszczenie przedmiotów zbierających kurz, przede wszystkim dywanów,
  • regularne odkurzanie dywanów – przynajmniej raz w tygodniu,
  • impregnacja dywanó

Jak zabijać roztocza?

Fachowcy sugerują, że czyszczenie parą jest skutecznym sposobem na zabijanie roztoczy i zapobieganie ich nawrotom przez dłuższy czas. Wielu profesjonalistów używa odkurzaczy parowych do czyszczenia dywanów. Najskuteczniejszą metodą jest jednak oddawanie wykładzin do profesjonalnych pralni, które stosują odpowiednie środki zwalczające tego typu problemy. Są to sprawdzone metody, które nie są szkodliwe dla roślin, ani zwierząt, dlatego nie trzeba się martwić o zdrowie swoje, ani bliskich. Odkurzanie dywanów i mebli tapicerowanych usuwa kurz z powierzchni, ale nie jest to skuteczny sposób w usuwaniu większości roztoczy i alergenów.