gabinet stomatologiczny Warszawa

W czym jest w stanie pomóc mi dentysta? Gabinet stomatologiczny – Warszawa

Wszyscy pragniemy zdrowych zębów i dziąseł, aby chwalić się pięknym uśmiechem i świeżym oddechem. By mieć pewność, że zgłaszamy się do najlepszego specjalisty, warto poświęcić odrobinę czasu, by wybrać niezawodny gabinet stomatologiczny. Warszawa oferuje wiele klinik, z których pacjenci wychodzą zadowoleni i chętnie wracają na kolejne spotkania kontrolne.

Z jakim problemem zgłosić się do dentysty?

Najbardziej powszechne problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego:

  1. Próchnica

Próchnica powstaje, gdy bakterie tworzą na powierzchni zębów film zwany płytką nazębną. Bakterie wytwarzają kwasy z cukrów zawartych w pożywieniu. Kwasy trawią i trwale uszkadzają szkliwo lub zewnętrzną warstwę zęba, następnie kwasy zaczynają działać na bardziej miękką warstwę zębiny pod szkliwem.

To uszkodzenie zęba może prowadzić do ubytków lub dziur w zębach. Może również powodować bóle zębów, w tym ból podczas jedzenia i picia gorących, zimnych lub słodkich napojów.

Inne objawy próchnicy mogą obejmować:

  • nieświeży oddech,
  • czarne lub brązowe plamy na zębach,
  • nieprzyjemny smak w ustach.

Opieka stomatologiczna zaczyna się od oceny stopnia próchnicy zębów i zalecenia postępowania. Mogą to być wypełnienia, korony lub kanał korzeniowy. Wybraną opcją może być ekstrakcja, a następnie implanty lub protezy dentystyczne.

Możesz powstrzymać rozwój próchnicy poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów.

  1. Choroby dziąseł

Zapalenie dziąseł to wczesna i łagodna postać choroby dziąseł lub przyzębia. Jest to infekcja bakteryjna spowodowana gromadzeniem się płytki nazębnej. Typowe objawy to zaczerwienione, opuchnięte i łatwo krwawiące dziąsła. Możesz również odczuwać nieświeży oddech i wrażliwość zębów podczas żucia.

Należy pamiętać, że zapalenie dziąseł może być bezbolesne i łatwo można je przeoczyć. To sprawia, że regularne kontrole dentystyczne są dobrym pomysłem.

Zapalenie dziąseł można leczyć poprzez dokładne oczyszczenie przez dentystę. Aby zapobiec jej nawrotom, będziesz musiał wprowadzić do swojej rutyny nitkowanie zębów dwa razy dziennie.

Nieleczone zapalenie dziąseł może stać się cięższą postacią choroby dziąseł zwanej paradontozą. Taki stan może również prowadzić do:

  • cofania się dziąseł,
  • poluzowania zębów stałych,
  • zmiany zgryzu,
  • nieprzyjemnego smaku w ustach,
  • nieświeżego oddechu

Opieka stomatologiczna w przypadku zapalenia przyzębia obejmuje miejscowe antybiotyki w celu leczenia infekcji lub skierowanie do periodontologa – specjalisty chorób dziąseł.