gniazdka szklane

Gdzie można zastosować gniazdka szklane?

Gniazdka elektryczne są niezbędne w każdym domu. Bez nich niemożliwe jest korzystanie ze sprzętów takich jak lodówka, kuchenka indukcyjna lub telewizor. Nikt nie wyobraża sobie również życia bez oświetlenia lub konieczności używania lamp naftowych i świec. Podczas remontu lub budowy warto rozplanować jak największą liczbę kontaktów we wszystkich pomieszczeniach, uwzględniając nie tylko funkcjonalność, ale i estetykę instalacji. W utrzymaniu tej drugiej pomagają gniazdka szklane.

Co wyróżnia gniazdka szklane?

Gniazdka szklane cechują się minimalistyczną i nowoczesną konstrukcją. Można łączyć je w moduły, dzięki którym liczba, rodzaj i układ kontaktów są dopasowane do szczególnych potrzeb użytkownika. Szklane gniazdka są łatwe do utrzymania w czystości, dzięki obudowie pozbawionej zakamarków. Dodatkowo powierzchnia szklana jest wytrzymała i odporna na pęknięcia w przeciwieństwie do standardowej budowy gniazdka z tworzywa sztucznego.

Szklane gniazdka wyróżnia łatwość dopasowania do aranżacji wnętrza. Kontakty tego typu pasują do nowoczesnych mebli i sprzętów, lecz równie dobrze sprawdzają się w aranżacjach klasycznych. Dzięki nim kontakty, czyli najważniejsze widoczne elementy instalacji elektrycznej, prezentują się elegancko. Prosta obudowa nie odwraca uwagi od dekoracji i stylowych mebli. Dodatkowo znakomicie komponuje się z włącznikami dotykowymi, które zastępują klasyczne włączniki lamp sufitowych i ściennych.

Szklane gniazdka w domu i biurze

Szklane gniazdka dobrze sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i w biurowcach. W domu kontakty tego typu wpisują się znakomicie w nowoczesne aranżacje wnętrz i umożliwiają tworzenie funkcjonalnych, stylowych systemów smart. Szklane obudowy można umieścić w dowolnym pomieszczeniu, podłączając je do standardowej instalacji elektrycznej jednofazowej lub trójfazowej. Instalacja nie wymaga położenia nowych przewodów i kosztownych przeróbek, a jedynie wymiany kontaktów na nowe, wykonane ze szkła.

W biurowcach i obiektach użyteczności publicznej zastosowanie szklanych gniazdek wiąże się przede wszystkim z możliwością dopasowania liczby kontaktów i możliwości instancji elektrycznej do potrzeb konkretnej firmy. Gniazdka łączy się w dowolne moduły, które można w przyszłości błyskawicznie rozbudować o kolejne kontakty. Dzięki temu w przypadku rozszerzenia działalności lub zmiany jej profilu, w biurze bez trudu modernizuje się liczbę gniazdek i ich typ. Takie rozwiązanie sprawia, że szklane kontakty elektryczne w biurowcach są montowane coraz częściej.