Nowoczesne wyłączniki Livolo – jak stworzyć inteligentny dom?

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o koncepcji domu inteligentnego. Jest to typ budynku, w którym większość systemów połączonych z prądem i internetem może być sterowana głosowo za pomocą specjalnego urządzenia, czy też z poziomu smartfona lub smartwatcha. W tym celu warto zainwestować w nowoczesne wyłączniki Livolo, które zajmują się systemem oświetlenia.

Wyłączniki Livolo – nowoczesność i prostota działania

Technologia stale się rozwija i przez to pojawia się coraz więcej przedmiotów, które mają znacząco ułatwić nam życie. W ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijana jest koncepcja domu inteligentnego. Opiera się on na maksymalnej redukcji tradycyjnych, mechanicznych przełączników na rzecz dotykowych, a także podłączeniu możliwie wielkiej ilości urządzeń i mechanizmów do systemu za pomocą którego można sterować zamkiem w drzwiach, oświetleniem, telewizorem, zasłonami, bramą garażową i wieloma innymi urządzeniami z połączeniem do internetu. Integralną część domu inteligentnego może stanowić wyłącznik Livolo.

Livolo to uznana firma z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje wszelkiego rodzaju akcesoria do elektryki, włączniki świateł, gniazdka i inne panele sterujące na przykład żaluzjami. Aby zapewniać jak najbardziej nowoczesne produkty korzysta ona z produktów o modułowej budowie, która pozwala na tworzenie rozbudowanych paneli kontrolujących oświetlenie czy też zasłony z jednego miejsca. Dodatkowo można zakupić na przykład specjalne szklane ramki do kontaktów, które pomogą w nadaniu nowoczesnego wyglądu całemu domowi.

Oferowane przez Livolo wyłączniki świateł to nowoczesne urządzenia, które w przeciwieństwie do standardowych nie są mechanicznym przełącznikiem, a panelem dotykowym za pomocą którego można szybko wyłączyć lub włączyć oświetlenie w pomieszczeniu. Są one delikatne podświetlone tak, by można było łatwo je zauważyć w ciemnym pokoju, a przy tym by nie rozpraszały na przykład przed snem.

Firma Livolo oferuje zarówno standardowe wyłączniki dotykowe, jak i bardziej nowoczesne. System oświetlenia można bowiem sterować za pomocą pilota, który obsłuży aż do 27 punktów świetlnych w domu. Jeden pilot jest więc w stanie wystarczyć na całe piętro, a nawet i cały dom. Jeszcze bardziej nowoczesny jest system wyłączników WiFi. Działają one wraz z aplikacją na smartfonie, a ponadto są kompatybilne z systemami inteligentnego domu Google Home oraz Alexa. W ten sposób można stworzyć nowoczesny dom, w którym kontrola oświetlenia i innych systemów będzie prostsza niż kiedykolwiek.