nowe mieszkania Pruszków

Nowe mieszkanie – sprawdzamy w Pruszkowie pod Warszawą

Pruszków to miejscowość w województwie mazowieckim, oddalona od Warszawy zaledwie o 17 km. Pod kątem poszukiwania nowych mieszkań na rynku pierwotnym jest on niezwykle atrakcyjny – oferuje świetne połączenia komunikacyjne z Warszawą oraz przystępne ceny lokali mieszkalnych. 

Jeśli nie posiadasz wystarczającego budżetu, by zamieszkać w dużym mieście, nowe mieszkania w Pruszkowie mogą być dla Ciebie ciekawą propozycją.

Nowe mieszkania w Pruszkowie – atrakcyjna lokalizacja

Obrzeża stolicy to bardzo dobry teren, by zamieszkać wraz z rodziną. To obszar, który oferuje atrakcyjne ceny nowych mieszkań (Pruszków), spokojną, zieloną okolicę i komfortowy dojazd do większego miasta, jakim jest Warszawa. Pruszków obecnie przyciąga zainteresowanie młodych rodzin z dziećmi, którzy poszukują nowego mieszkania i np. są zatrudnieni w firmach warszawskich.

Dużym atutem dla nowych mieszkań w Pruszkowie jest łatwość przemieszczania się do ścisłego centrum Warszawy – wygodnym środkiem transportu jest w tym przypadku pociąg. Podróż samochodem z kolei zajmuje mniej czasu niż dojazd do centrum miasta osobom z dzielnic warszawskich takich jak np. Wola.

Oprócz tego Pruszków ma także kilka ośrodków przemysłowych, które dają szansę zatrudnienia dla napływających nowych mieszkańców.

Kilka słów o rynku nieruchomości w Pruszkowie

Nowe mieszkania w Pruszkowie powstają w dużej mierze na terenach pofabrycznych, które zupełnie zmieniają dzięki temu swoje oblicze. Niskie ceny mieszkań, które są tańsze nawet o 20% niż podobne im zlokalizowane w Warszawie, kuszą zainteresowanych, żeby się osiedlić. Również oferty lokali na wynajem jest dużo korzystniejszy niż w większych miastach. Pruszków przyciąga dzięki temu studentów uczących się na warszawskich uczelniach oraz wielu pracowników stołecznych firm.

Ceny mieszkań w Pruszkowie

Kupując nowe mieszkanie poza Warszawą w sytuacji, gdy pracujemy w stolicy, powinniśmy przekalkulować codzienne koszty dojazdu. Pruszków wraz ze swoim rynkiem nowych mieszkań wypada pod tym kątem bardzo korzystnie, dając możliwość szybkiego dojazdu do Warszawy nawet komunikacją publiczną.

Największym zainteresowaniem na rynku cieszą się nowe mieszkania w Pruszkowie o metrażu między 40 a 50 metrów kwadratowych. Co ważne, większość mieszkań zlokalizowana jest w budynkach usytuowanych wśród miejskiej zieleni, gwarantując nam odrobinę wytchnienia po pracy i bliską odległość do terenów spacerowych – to ważne zwłaszcza dla posiadaczy zwierząt oraz młodych rodziców.