ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Kiedy powinno się przeprowadzić detoks alkoholowy?

Leczenie alkoholizmu przebiega dwutorowo. Przed rozpoczęciem psychoterapii w ośrodku dla uzależnionych ważne jest odtrucie organizmu. Nadużywanie alkoholu przez wiele lat prowadzi do powstania silnego nałogu i uszkodzenia różnych układów oraz narządów. Kiedy powinno się przeprowadzić detoks alkoholowy?

Na czym polega detoks alkoholowy?

Jeśli chodzi o miejsce, w którym przeprowadza się detoks alkoholowy, jest nim ośrodek leczenia uzależnień. Warszawa to miasto, w którym znajdują się liczne punkty oferujące odtrucie po spożyciu alkoholu, jednak detoks przed terapią powinno się przeprowadzić w profesjonalnym ośrodku. Dzięki temu jego efekty nie zostaną zaprzepaszczone. Po zakończeniu odtrucia terapeuci ośrodka rozpoczną z pacjentem mitingi, które nauczą go życia w trzeźwości.

Detoks alkoholowy polega na podawaniu leków i kroplówek, które usuwają alkohol z organizmu. Dzięki preparatom przepisywanym przez medyków szkodliwe związki są wypłukiwane z krwiobiegu, wątroby i innych organów. Ponadto leki chronią pacjenta przed pojawieniem się przykrych objawów odstawienia. Dotyczy to między innymi: padaczki alkoholowej, drgawek, kołatania serca, uczucia lęku i niepokoju, omamów oraz psychozy. Osoba przebywająca w ośrodku na detoksie w razie potrzeby otrzymuje również leki przeciwbólowe i nasenne, które pomagają przetrwać najtrudniejsze etapy odtrucia.

Kto powinien skorzystać z detoksu alkoholowego?

Na detoks do ośrodka leczenia uzależnień w Warszawie powinny zgłaszać się dwie grupy pacjentów. Pierwszą z nich są osoby w stanie silnego upojenia, które bez wypłukania alkoholu z organizmu, mogą umrzeć. Drugą grupę stanowią pacjenci, którzy zgłaszają sie do ośrodka na odwyk w czasie trwania ciągu. Odpowiednio dobrane leki i kroplówki ograniczają złe samopoczucie fizyczne, przygotowując alkoholika do późniejszej pracy z psychologiem.

Detoks alkoholowy powinien być przeprowadzony zarówno w przypadku spożycia alkoholu dostępnego w sklepie, jak i pochodzącego z niewiadomego źródła. Alkohol metylowy jest trujący dla człowieka, dlatego w razie jego wypicia powinno się jak najszybciej przeprowadzić detoks. Odtrucie jest niezbędne do ochrony życia i zdrowia pacjenta.

Na detoks alkoholowy można zgłosić się samodzielnie lub poprosić o kontakt z ośrodkiem bliską osobę. Odtrucie jest przeprowadzane dyskretnie, bez narażania osoby uzależnionej na dyskredytację w oczach pracodawcy, sąsiadów lub przyjaciół. Dzięki temu decyzja o rozpoczęciu leczenia alkoholizmu jest łatwiejsza do podjęcia.