Kiedy przysługuje odszkodowanie za lot?

Kiedy latasz, istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Twój lot może zostać opóźniony, bagaż może zostać utracony lub możesz zostać uderzony z siedzenia. Jeśli którekolwiek z tych rzeczy się wydarzy, możesz mieć prawo do odszkodowania od linii lotniczej.

Jakie podjąć kroki, aby uzyskać odszkodowanie za loty?

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z linią lotniczą, aby sprawdzić, czy mają zasadę w zakresie zrekompensowania pasażerów za opóźnienia, utracony bagaż lub inne problemy. Jeśli nie, możesz złożyć skargę do Departamentu Transportu.

Jeśli Twój lot jest opóźniony, linia lotnicza może zaoferować kupon na przyszłe podróże lub zwrot ceny biletu. Jeśli twój bagaż zostanie utracony, linia lotnicza może zwrócić ci koszt wymiany rzeczy. Jeśli jesteś uderzony z miejsca, linia lotnicza może zaoferować kupon na przyszłe podróże lub zwrot ceny biletu.

Jak złożyć wniosek o odszkodowanie za lot?

Możesz także złożyć wniosek o swoją firmę kredytową, jeśli kupiłeś bilet z kartą kredytową. Niektóre firmy firmy kredytowe oferują ochronę opóźnionych lotów i utracony bagaż.

Jeśli nie jesteś zadowolony z rekompensaty oferowanej przez linię lotniczą, możesz złożyć skargę do Departamentu Transportu. DOT zbada twoją skargę i może podjąć działania przeciwko linii lotniczej, jeśli okaże się, że linia lotnicza naruszyła ich zasady.

Możesz także złożyć pozew przeciwko linii lotniczej, jeśli uważasz, że działały one zaniedbanie lub celowo spowodowały twoje opóźnienia lub inne problemy. Jednak procesy sądowe są drogie i czasochłonne, więc przed kontynuowaniem należy dokładnie rozważyć tę opcję.

Gdy lot jest opóźniony, anulowany lub zarezerwowany, możesz być uprawniony do odszkodowania za lot od linii lotniczej.

Gdy lot jest opóźniony, anulowany lub zarezerwowany, możesz być uprawniony do odszkodowania od linii lotniczej. Aircompensa to bezpłatna usługa, która pomaga ubiegać się o rekompensatę lotu z ponad 80 linii lotniczych.

Wszyscy tam byliśmy – jesteś na lotnisku, gotowy do pokonania lotu, kiedy pojawia się ogłoszenie, że lot został opóźniony. Może to kilka godzin, a może na noc. Tak czy inaczej, to frustrujące i może zrujnować twoje plany podróży.

Wiele osób nie wie, że kiedy twój lot jest opóźniony, anulowany lub zarezerwowany, możesz być uprawniony do odszkodowania od linii lotniczej. Na przykład w Unii Europejskiej, jeśli twój lot jest opóźniony o ponad trzy godziny, możesz kwalifikować się do 600 EUR w zakresie rekompensaty.

Aircompensa to usługa, która pomaga ubiegać się o rekompensatę lotu z ponad 80 linii lotniczych. Pomogliśmy tysiącom pasażerów uzyskać rekompensatę, do której są uprawnieni, i możemy ci również pomóc.

Oto jak to działa uzyskanie odszkodowania za lot

1. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do odszkodowania

Wprowadź szczegóły lotu do naszego kalkulatora kompensacyjnego, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do odszkodowania. Damy ci również znać, do czego możesz być uprawniony. Nie ma obowiązku kontynuowania i zajmuje to tylko kilka sekund.

2. Prześlij swoje roszczenie

Jeśli zdecydujesz się kontynuować swoje roszczenie, zebędziemy wszystkie niezbędne informacje i prześlemy je do linii lotniczej w Twoim imieniu. Współpracujemy z ponad 80 liniami lotniczymi, więc prawdopodobnie będziemy w stanie pomóc bez względu na to, z którą linią lotniczą poleciłeś.

3. Otrzymaj zapłatę

Po przetworzeniu Twojego roszczenia linia lotnicza poinformujemy Cię o wyniku i przeniesiemy wszelkie odszkodowania, które jesteś winien bezpośrednio na konto bankowe. To takie proste!

Nie ma żadnych kosztów z góry ani ukrytych opłat – otrzymujemy zapłatę tylko wtedy, gdy wygramy twoje roszczenie, a nasza opłata to procent otrzymywanej rekompensaty. Więc jeśli nie otrzymasz zapłaty, nic nam nie jesteś nam winien.

Roszczenie odszkodowania w locie może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale dzięki Aircompensa jest szybkie i łatwe. Mamy zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy znają tajniki procesu roszczeń, dzięki czemu możemy zająć się wszystkim