Loty do Włoch

Jak zorganizować wyjazd do Włoch?

Pomimo tego, że Włochy uznawane są za dość drogą destynację, jeżeli odpowiednio zaplanujemy wyjazd, nie nadszarpnie od zbytnio domowego budżetu. Jeżeli podróżujemy na własną rękę, nie korzystając z usług biura podróży, taka wycieczka wymaga odpowiedniego przygotowania i zaplanowania każdego etapu, ale pozwala na większą swobodę oraz oszczędność. Samodzielna organizacja podróży, szczególnie do krajów europejskich, wcale nie musi być trudna!

Od czego zacząć

Chciałoby się powiedzieć – od wybrania daty wyjazdu i kierunku. Niekoniecznie! Jeżeli planujemy urlop odpowiednio wcześniej, i nie mamy ściśle wyznaczonych dni urlopowych, warto zacząć od znalezienia lotu. Kiedy najkorzystniej planować loty? Warto obserwować ceny około 3-4 miesiące przed podróżą. Oczywiście nie jest to regułą, czasami super promocje trafiają się tuż przed wyjazdem, ale jeżeli lubimy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i czas na zarezerwowanie noclegów to właśnie optymalna pora.  Często okazuje się, że pomiędzy poszczególnymi dniami jest spora różnica cenowa. Dlatego po pierwsze – sprawdzamy loty do Włoch. Najdroższe zazwyczaj są loty weekendowe, dlatego warto sprawdzać inne dni wylotu niż piątek czy sobota. Jeżeli szukamy oszczędności warto wziąć pod uwagę także inne miejsce wylotu i przylotu. Często okazuje się, że loty z i do sąsiadujących lotnisk są dużo tańsze. Jeżeli planujemy lot do Mediolanu – warto sprawdzić jak kształtują się w tym okresie ceny lotów do Bergamo. To pobliskie lotnisko z którego z łatwością dostaniemy się komunikacją miejską do Mediolanu. Przy poszukiwaniu biletu lotniczego warto skorzystać z popularnych wyszukiwarek lotów, nie koniecznie szukać ich bezpośrednio na stronach przewoźników. W takich wyszukiwarkach dostajemy kilka propozycji, które odpowiadają parametrom jakie wpiszemy. Dostajemy zestawienie dostępnych ofert w jednym miejscu, co daje nam możliwość wybrania najkorzystniejszej opcji. Po wybraniu interesującej nas oferty zostajemy przekierowani na stronę przewoźnika gdzie możemy zarezerwować bilet. Ceny biletów są bardzo dynamiczne, dlatego jeżeli znajdziecie satysfakcjonującą was ofertę, warto rezerwować ją od razu, może okazać się, że następnego dnia cena będzie zupełnie inna!

Tanie linie lotnicze

Włochy to popularny kierunek europejski, więc bez problemu znajdziemy bilety na tanie linie lotnicze. Warto pamiętać, że cena takiego biletu obejmuje jedynie jeden bagaż podręczny, który musi mieć określone wymiary. W bagażu podręcznym mamy także ograniczenia co do rzeczy, które może on zawierać. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego lub dodatkowego bagażu, który zabierzemy ze sobą na pokład. Która opcja jest korzystniejsza? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Warto sprawdzać aktualne ceny i promocje na stronie przewoźnika i policzyć, która oferta jest korzystniejsza. Tam także warto sprawdzić dopuszczalne wymiary, które mogą różnić się w zależności od linii lotniczej.