Odszkodowania za opóźnione loty

Jeśli chodzi o rekompensatę lotu, AirCompensa jest jedną z najbardziej doświadczonych i niezawodnych firm w branży. Pomagają pasażerom w robieniu rekompensaty za loty opóźnione, anulowane i przepełnione od 2007 r. I z powodzeniem odzyskali ponad 600 milionów euro wynagrodzeń dla swoich klientów.

Odszkodowanie za loty

Aircompensa to usługa, która pomaga pasażerom ubiegać się o rekompensatę za loty, które zostały opóźnione, anulowane lub zarezerwowane. Mają zespół doświadczonych ekspertów prawnych, którzy zajmą się wszystkimi dokumentami i negocjacjami z linią lotniczą w Twoim imieniu, abyś mógł skupić się na innych rzeczach.

Aby rozpocząć proces, musisz podać Aircompensa szczegółowe informacje o lotach i dane kontaktowe. Następnie ocenią twoją sprawę i poinformują Cię, jeśli kwalifikujesz się do odszkodowania. Jeśli tak, rozpoczną proces ubiegania się o odszkodowanie w Twoim imieniu.

Ile można otrzymać odszkodowania za lot?

Ilość odszkodowania, do której masz prawo, zależy od kilku czynników, takich jak długość opóźnienia, odległość lotu i tego, czy zostałeś przekierowany na inne lotnisko. W większości przypadków będziesz miał prawo do odszkodowania od 250 do 600 EUR.

Aircompensa przyjmie 25% prowizji całkowitej kwoty odzyskanej odszkodowania, ale pokryją również wszystkie koszty prawne. Oznacza to, że nie będziesz musiał płacić niczego z kieszeni, aby korzystać z ich usług.

Opóźnienie, anulacja – odszkodowanie za lot

Jeśli dotknął Cię opóźniony, anulowany lub zarezerwowany lot, AirCompensa może pomóc w ujęciu rekompensaty, do której masz prawo. Ich doświadczony zespół poradzi sobie ze wszystkimi dokumentami i negocjacjami z linią lotniczą w Twoim imieniu, dzięki czemu możesz skupić się na innych rzeczach.

Jeśli chodzi o podróże lotnicze, opóźnienia i odwołania są niestety powszechnym zjawiskiem. Ale jakie prawa mają pasażerowie, gdy ich lot jest opóźniony lub anulowany? I jak mogą ubiegać się o odszkodowanie?

Dzięki prawu UE przysługuje Ci odszkodowanie za lot

Ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o rekompensatach lotniczych, w tym twoje prawa wynikające z prawa UE, jak ubiegać się o odszkodowanie oraz kilka najlepszych wskazówek dotyczących uniknięcia opóźnień i odwołania.

Jakie są Twoje prawa, gdy lot jest opóźniony lub anulowany?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że twoje prawa jako pasażera powietrznego są zapisane w prawie UE. W szczególności prawa te są określone w regulacji (EC) 261/2004, które zostały wprowadzone w 2005 r. I dotyczy wszystkich lotów odjeżdżających z lotniska UE lub dowolnego lotu przybywających do UE z linią lotniczą z siedzibą w UE.

Prawa te obejmują:

  1. Prawo do odszkodowania, jeśli lot zostanie anulowany
  2. Prawo do opieki, jeśli lot jest opóźniony lub anulowany, w tym jedzenie, picie, dostęp do komunikacji i zakwaterowanie w razie potrzeby
  3. Prawo do ponownego zatrzymania, jeśli lot zostanie odwołany
  4. Prawo do zwrotu pieniędzy, jeśli lot zostanie anulowany

Należy zauważyć, że prawa te mają zastosowanie tylko w pewnych okolicznościach. Na przykład nie będziesz uprawniony do odszkodowania, jeśli opóźnienie lub anulowanie było spowodowane „niezwykłymi okolicznościami” poza kontrolą linii lotniczej, takich jak zła pogoda lub uderzenie według kontroli ruchu lotniczego.