układanie kostki brukowej Grodzisk Mazowiecki

Obrzeże chodnikowe – jak dobrać odpowiednie?

Obrzeża pełnią nie tylko funkcję utrzymania kostki brukowej w ryzach. Są także sposobem na oddzielenie dwóch rodzajów powierzchni, a odpowiednio dobrane będą stanowiły wyjątkowe zwieńczenie całego projektu. Tak jak każdy etap prac, także ten należy odpowiednio zaprojektować, aby wiedzieć jaki rodzaj oraz kolor obrzeży jest potrzebny.

Wprowadź porządek do przestrzeni

Obrzeża to niezbędny element całej układanki, który oddziela powierzchnię komunikacyjną czyli np. ścieżkę z pozostałymi elementami przestrzeni jak np. trawnik czy rabaty. Choć jego podstawową funkcją jest uniemożliwienie rozchodzenia się wybrukowanej powierzchni to odpowiednio dobrane stanowią także element dekoracyjny.

Różnorodność form i kolorów

Już dawno minęły czasy, kiedy dostępne były jedynie betonowe obrzeża o szarawym kolorze, wszystkie tej samej grubości. Obecnie dostępne są rozwiązania, które pełnią świetnie także funkcję ozdobną. Choć najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybieranie obrzeży z tej samej gamy produktów co kostka brukowa, to możemy także pokusić się o skompletowanie własnego zestawu. Warto pamiętać aby forma była dopasowana do stylu pozostałych elementów. Możemy znaleźć obrzeża zarówno w klasycznych prostokątnych kształtach jak i te ze ściętymi zakończeniami, a także bardziej ozdobne okrągłe – które idealnie będą pasowały jeżeli zastosujemy okrągłe kształty podczas układania samej kostki oraz bardziej ozdobne obrzeża palisadowe.

Jeżeli chodzi o kolor, to warto postawić na taki, który wkomponuje się w istniejącą kolorystykę zarówno domu jak i nawierzchni. Wcale nie oznacza to, że musi być to kolor identyczny jak wybrana kostka brukowa. Można zastosować także grę kolorów, gdzie obrzeże będzie kontrastowało z pozostałą resztą, ale jednocześnie do niej pasowało. Idealnym przykładem jest zestawienie szarek kostki brukowej z grafitowym obrzeżem, które dodatkowo podkreśli zieleń trawnika czy roślinności na rabatach.

Skorzystaj z rad specjalistów – układanie kostki brukowej Grodzisk Mazowiecki

Wybierając kostkę brukową musimy wziąć pod uwagę nasz indywidualny gust, ale także otoczenie, do którego powinna ona pasować. Jeżeli mamy pomysł, ale nie jesteśmy pewni czy po zrealizowaniu będzie on wyglądał tak jak w naszej głowie, warto skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się układaniem kostki brukowej. Spytaj znajomych o fachowców godnych polecenia lub wyszukaj sam ekipę wpisując układanie kostki brukowej Grodzisk Mazowiecki. Posiadają oni odpowiednie doświadczenie i masę realizacji za sobą, dzięki czemu dobrze wiedzą co będzie się dobrze prezentowało, a dodatkowo znają dostępne na rynku materiały, dzięki czemu mogą podpowiedzieć najbardziej korzystne rozwiązanie.