pomoc drogowa Katowice

Pomoc drogowa – jakie usługi oferuje dobra firma w Katowicach

Kierowca sięgający po telefon, żeby wezwać pomoc drogową liczy na szybkie i kompetentne rozwiązanie problemu. To może być wypadek, który unieruchomił jego auto z dala od domu, awaria pojazdu lub brak paliwa. Dobra pomoc drogowa powinna zaradzić każdemu z tych przypadków.

Firmą, która oferuje szybki dojazd i fachową pomoc na terenie Śląska – m.in. Katowice, Chorzów czy Bytom – jest np. https://www.wynajem-dostawczych.com.pl/pomoc-drogowa/. Jakie standardy powinna spełniać profesjonalna pomoc drogowa?

Renomowane firmy oferują wsparcie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. To:

  • natychmiastowy dojazd na miejsce zdarzenia,
  • odholowanie zepsutego lub uszkodzonego auta,
  • możliwość wynajmu lawety.

Firma oferująca usługę pomocy drogowej musi używać pojazdów specjalnych. To autolawety z odpowiednim wyposażeniem oraz nadwoziem dostosowanym do bezpiecznego przewozu uszkodzonych aut. Pojazd pomocy drogowej powinien mieć również specjalne oznakowanie. Parametry techniczne i obowiązkowe wyposażenie autopomocy są wypunktowane w przepisach. Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, które mogą powstać np. podczas nieprawidłowego transportu naszego samochodu, to warto sprawdzić czy pomoc drogowa, z której zamierzamy skorzystać spełnia wszystkie wymagane prawem warunki.

Spójrzmy, na co mogą liczyć kierowcy w potrzebie.

Pomoc drogowa – Katowice i okolice

Kierowca sięgający po telefon, żeby wezwać pomoc drogową liczy na szybkie i kompetentne rozwiązanie problemu. To może być wypadek, który unieruchomił jego auto z dala od domu, awaria pojazdu lub brak paliwa (ewentualnie zatankowanie niewłaściwego). Dobra pomoc drogowa powinna zaradzić każdemu z tych przypadków.

Solidna firma oferująca pomoc kierowcom, jest w stanie sprostać różnym wyzwaniom: wysłać lawetę z doświadczonym pracownikiem, który potrafi usunąć wiele usterek na miejscu (mobilne usługi mechanika), dowiezie paliwo czy też odtransportuje samochód do najbliższego, sprawdzonego warsztatu. Dobre firmy holownicze współpracują z mechanikami, którzy szybko i w rozsądnej cenie naprawią niesprawny samochód.

Usługa pomocy drogowej świadczona jest 24/7. Naturalnie jeśli podróżujemy np. przez Śląsk, to najlepszym rozwiązaniem jest wezwać pomoc z pobliskiego miasta, np. Katowic.

Dobra firma oferująca pomoc drogową ma autolawety, które przetransportują każdy niesprawny  samochód, od osobowego, przez busa po auta dostawcze o dużych gabarytach.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej

Pomysł, żeby odholować zepsuty samochód na własną rękę jest kuszący. Wystarczy skorzystać z pomocy “szwagra” lub kolegi i zaoszczędzić pieniądze. Jednak samodzielne holowania auta może nas wpędzić w dodatkowe problemy.

Przepisy zabraniają samodzielnego holowania samochodu m.in. z niesprawnym układem kierowniczym lub zawieszeniem. Wsparcie pomocy drogowej jest w takie sytuacji niezbędne.

Mandat – dla kierowcy, który holuje niesprawne auto – grozi również za holowanie samochodem z naczepą lub przyczepą. Niedopuszczalne jest holowanie kilku aut jednocześnie.

Warto również pamiętać, że holowanie uszkodzonego lub zepsutego samochodu nie jest łatwym zadaniem i wymaga od kierowców pewnego doświadczenia.

Pomoc drogowa i wynajem lawet

Na życzenie klienta możliwy jest również wynajem lawet. Z takiej możliwości korzystają osoby, które chcą przetransportować świeżo kupiony pojazd lub samodzielnie odwieźć uszkodzony samochód.

Przed wynajęciem autolawety trzeba sprawdzić czy pojazd będzie w stanie sprostać transportowi naszego auta. Ważna jest również ocena sprawności lawety jeżeli w grę wchodzi przewiezienie samochódu na dużą odległość, np. z Francji do Polski.

Warto jednocześnie pamiętać, że do kierowania samochodem z lawetą potrzebne jest prawo jazdy B+E natomiast do kierowania autolawetą (połączenia samochodu i lawety transportowej) najczęściej wystarczy prawo jazdy kategorii B – o ile masa całkowita pojazdu nie przekracza 3,5 tony (autolaweta łącznie z transportowanym pojazdem i pasażerami).