uchwyty do balustrad

Dlaczego warto montować uchwyty ze stali nierdzewnej do balustrad?

Stal nierdzewna jest jednym z najsolidniejszych materiałów, które wykorzystuje się w budownictwie. Dzięki niej wykonuje się trwałe i nowoczesne balustrady na balkonach oraz schodach. Stalowe uchwyty zyskują na popularności zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach wielorodzinnych z balkonami. Jakie są zalety takich elementów?

Uchwyty do balustrad ze stali nierdzewnej – wytrzymałość

Jedną z najważniejszych zalet uchwytów do balustrad ze stali nierdzewnej jest trwałość i odporność na niekorzystne czynniki. Stal nierdzewna nie odkształca się pod wpływem temperatury w okresie letnim i zimowym. Dzięki temu przez cały rok balustrada balkonowa jest odpowiednio zabezpieczona i solidna.

Wytrzymałe uchwyty do balustrad są odporne na opady atmosferyczne. Deszcz i śnieg nie powodują pojawiania się korozji na barierkach. Stal jest niepodatna na ich niekorzystne działanie, dlatego uchwyty nierdzewne mogą być montowane na wszystkich balkonach bez względu na ekspozycję. Co ważne, uchwyty wytrzymują również silne podmuchy wiatru. Dzięki mocowaniom ze stali nierdzewnej balkon jest odpowiednio zabezpieczony przed porywami wiatru, które towarzyszą burzom i niżom, przynoszącym zimowe orkany.

Wytrzymałość uchwytów ze stali nierdzewnej jest wykorzystywana zarówno do tworzenia nowoczesnych balustrad z aluminium i szkła hartowanego, jak i w czasie remontowania drewnianych i stalowych konstrukcji w starszych budynkach. Dzięki temu mocowania nierdzewne zabezpieczają barierki balkonowe dowolnego typu. W razie potrzeby uchwyty można ukryć pod doniczkami na kwiaty, pnącymi roślinami lub drewnianymi dekorami.

Prosty montaż i pielęgnacja

Uchwyty do balustrad ze stali nierdzewnej są łatwe do zamontowania, dlatego do wykonania barierki na balkonie nie trzeba zatrudniać fachowca. Większość domowych majsterkowiczów poradzi sobie z jej montażem samodzielnie. Uchwyty i pozostałe elementy ze stali nierdzewnej mocuje się za pomocą standardowych śrub, dlatego do wykonania balustrady w zupełności wystarczą podstawowe elektronarzędzia jak wkrętarka i wiertarka.

Gotowa balustrada jest natomiast łatwa do utrzymania w czystości. Do jej czyszczenia potrzebna jest jedynie wilgotna ściereczka i łagodny detergent. Uchwyty nie wymagają stosowania specjalistycznych środków czyszczących. Dodatkowo po okresie zimowym można bez przeszkód wyczyścić je za pomocą myjki ciśnieniowej lub parowej. Dzięki niej usunie się z uchwytów i balustrady nawet zaschnięte liście, ziemię z kwiatów i inne zabrudzenia.