Poznaj najpopularniejsze rodzaje pudełek

Pudełka kartonowe – korzystamy z nich na co dzień, w wielu sytuacjach. Często ich zastosowanie jest diametralnie odmienne, co czyni je produktami uniwersalnymi. By jednak mogły spełniać tak wiele funkcji, niezwykle ważne jest dostosowanie typu pudełka kartonowego do własnych potrzeb – w szczególności zawartości, którą będzie w sobie mieścić. Jakie rodzaje pudełek kartonowych przygotowali dla nas producenci?

Producent pudełek klapowych

Pudełka klapowe to najczęściej spotykany rodzaj opakowań wykorzystywany zarówno w życiu codziennym, jak i w wielu przedsiębiorstwach. Sprawdzają się w szczególności do przewożenia wszelkiego rodzaju towarów. Jeśli chodzi o klapowe pudełka producent w ich przypadku wykorzystał tekturę falistą. Nazwa pudełka klapowego nie jest przypadkowa. Dno oraz nakrycie opakowania tworzą specyficzne klapy. Zamknięcie pudełek klapowych jest możliwe na dwa sposoby – poprzez odpowiednie rozłożenie klap oraz wykorzystanie taśmy klejącej do łączenia ich ze sobą. Wiele osób, by zwiększyć bezpieczeństwo zapakowanego towaru wykorzystuje oba te sposoby na raz.

Producent pudeł klapowych w swojej ofercie posiada:

  • pudełka klapowe szyte,

  • pudełka klapowe klejone.

Podział ten jest szczególnie istotny, gdy zawartością pudełka ma być ciężki towar. Pudełka klapowe szyte zapewniają wyższy stopień trwałości i wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To właśni na nie pada najczęściej wybór.

Producent pudełek fasonowych

Pudełka fasonowe przeważają nad klapowymi głównie ze względu na dużo bardziej estetyczny wygląd, a także większą trwałość i wytrzymałość. Nierzadko tego rodzaje pudełek wykorzystywane są przez producentów ekskluzywnych produktów. Do ich produkcji wykorzystywany jest wykrojnik, dzięki któremu pudełka przybierają odpowiedni rozmiar, a samo wykończenie krawędzi jest niezwykle precyzyjne. Pudełka fasonowe spełniają się doskonale w roli opakowań do wysyłki paczek. Funkcjonalność, nieograniczone możliwości zastosowania, a także elegancki wygląd to czynniki przemawiające za rosnącą popularnością pudełek fasonowych.

Oferta producenta pudełek – wyposażenie do opakowań

Dobry producent pudełek kartonowych w swojej ofercie posiada nie tylko różne typy opakowań, ale także elementy niezbędne do ich wyposażenia, które gwarantują przewożonej zawartości większe bezpieczeństwo. W jego ofercie odnajdziemy m.in. obwoluty, przekładki, narożniki i owijki. Jednym słowem wszystko to, co profesjonalnie zabezpieczy naszą przesyłkę.