Rehabilitacja w Tarchominie – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz z dzieckiem?

Dysfunkcje narządu ruchu dziecka mogą być wynikiem zarówno nieprawidłowego ułożenia dziecka w życiu płodowym, jak i w późniejszym okresie. Rehabilitacja dziecięca dotyczy nie tylko ciężkich przypadków, ale także dysfunkcji, które na początkowym etapie nie wyglądają zbyt groźnie. Warto mieć jednak na uwadze, że nawet drobne nieprawidłowości mogą w późniejszym czasie być przyczyną dużo poważniejszych dysfunkcji w sferze psychomotorycznej. Zanim jednak wraz ze swoim dzieckiem udasz się do specjalisty, warto dowiedzieć się jakie symptomy powinny wzbudzać nasz niepokój i gdzie udać się z problemem, aby uzyskać maksymalną pomoc.

Rehabilitacja w Tarchominie – wybór placówki rehabilitacyjnej

Dysfunkcje w obrębie sfery rozwoju psychomotorycznego powinny być konsultowane ze specjalistami działającymi w tej konkretnej dziedzinie. Jeśli mieszkasz w Warszawie – a w szczególności w dzielnicy Białołęka – rehabilitacja Tarchomin może okazać się dla Twojego dziecka idealną placówką, spełniającą wszystkie potrzeby. Rolą terapeutów jest wykrycie i niwelowanie powstałych zaburzeń, a także przystosowanie dzieci do życia z dysfunkcjami, z którymi medycyna nie jest jeszcze w stanie się uporać.

Szybka reakcja szansą na samodzielność dziecka

Im szybsza reakcja na nieprawidłowości w rozwoju naszego dziecka, tym większe prawdopodobieństwo, że jego życie powróci do normy i w niczym nie będzie odbiegać od dzieciństwa innych, w pełni zdrowych maluchów. Ruch jest niezwykle ważnym aspektem życia każdego dziecka. To właśnie on pozwala na poznawanie otoczenia. To do rodziców w pierwszej kolejności należy baczne przyglądanie się wszystkim działaniom, a także postawie ciała ich malca.

Konsultacja psychologiczna przed rozpoczęciem rehabilitacji

Przed rozpoczęciem rehabilitacji rodzice powinni odbyć konsultację psychologiczną. Rolą specjalisty jest potwierdzenie lub zaprzeczenie występowania zaburzeń neurorozwojowych. Do jego zadań należy także wskazanie właściwego kierunku pracy terapeutycznej z dzieckiem.

Kierunek pracy terapeutycznej – dlaczego jest tak ważny?

Wybór odpowiedniego kierunku pracy terapeutycznej pozwala na otrzymanie maksymalnej poprawy w życiu dziecka. Dostosowanie rodzaju rehabilitacji do potrzeb, możliwości, a także rodzaju zaburzeń dziecka to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym rehabilitantem dziecięcym. To właśnie dlatego wybór odpowiedniej placówki, zrzeszającej specjalistów od zaburzeń wieku rozwojowego jest tak ważny. Placówka i terapeuci w niej pracujący mają realny wpływ na stopień samodzielności w późniejszym życiu małych pacjentów.