przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – samemu czy na kursie?

Dla wielu dzieci egzamin ósmoklasisty jest pierwszym tego typu wydarzeniem w życiu. Zazwyczaj, mierząc się z nim, młody człowiek czuje stres i niepewność. Jak jej zaradzić? Oczywiście ucząc się i przygotowując do egzaminu przez kilka lat szkoły podstawowej. Taką podstawową edukację warto oczywiście rozszerzyć o naukę własną, jak również dodatkowe korepetycje. Szczególnie gdy są to kursy indywidualnie dopasowane do potrzeb uczestników.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty na kursie

Kursy, które mają na celu przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty są zorientowane na różne potrzeby. Odnoszą się do trzech podstawowych przedmiotów – matematyki, języka polskiego oraz angielskiego, a także pomagają w szlifowaniu umiejętności pisarskich. Dodatkowo można zdecydować o tym, ile ma trwać kurs i jak intensywny będzie. Czy obejmie wyłącznie szkolenia w czasie ferii, czy raczej przyswojenie materiału będzie rozłożone na cały rok.

Na pewno istotne jest to, na jakim poziomie znajduje się kursant. Oczywiście ustalenie tego odbywa się na podstawie wyników uzyskanych z testu diagnostycznego, który należy rozwiązać już na etapie rejestracji w programie. W ten sposób każdy uczestnik nadrobi zaległości w indywidualnym tempie.

Zasadniczo kurs przygotowujący do egzaminu dzieli się na kilka poziomów:

  • zerowy – od podstaw,
  • początkujący – nauka i powtórki,
  • średniozaawansowany – uzupełnienie i powtórzenie informacji,
  • zaawansowany – powtórzenie i rozszerzenie.

Wynik z testu kwalifikuje do nauki na którymś z poziomów, jest okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności logicznego myślenia.

Dobry kurs pomagający w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty

Nie wystarczy po prostu zapisać się na kurs i oczekiwać kompleksowego przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, które zostanie zwieńczone bardzo dobrym wynikiem. Trzeba wiedzieć, z jakich elementów składa się idealny kurs, aby mieć okazję do wszechstronnego rozwoju i ćwiczeń na różnych zasadach. Na pewno najlepsze są kursy, które w swoim programie przewidują:

  • teorię w pigułce,
  • ćwiczenia praktyczne,
  • testy – w tym rozwiązywanie egzaminów ósmoklasisty z poprzednich lat,
  • prace domowe (dodatkowe),
  • kartkówki,
  • próbne egzaminy.

Tylko dzięki tak kompleksowym narzędziom można powtórzyć i uzupełnić braki w wiedzy, jak również rozszerzyć umiejętności już posiadane. Ale to nie wszystko, bo dobry kurs sięga znacznie dalej, ponad zakres materiału przewidziany dla absolwentów szkół podstawowych, ucząc np. zarządzania czasem i rozwijania umiejętności argumentacji.