kurs kategorii B Warszawa

Kurs na prawo jazdy kategorii B nie taki straszny

Każda osoba w Polsce, która chce poruszać się samochodem osobowym po drogach powinna uzyskać prawo jazdy kategorii b. Aby zdobyć uprawnienia trzeba zapisać się na kurs składający się z części teoretycznej i praktycznej.

Czy warto robić kurs kategorii B w Warszawie?

Zarówno w Warszawie jak i w innych miastach w Polsce ceny kursów na prawo jazdy kształtują się podobnie. Ich forma również jest taka sama. Decydując się na szkolenie w Warszawie będziemy mieli pewność, że nie będziemy się bali poruszać samochodem w przyszłości po dużych miastach. Kurs kategorii B w Warszawie i w całej Polsce składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje 30 godzin lekcyjnych. Każda po 45 minut. Kursanci mają wykłady i ćwiczenia z zakresu wiedzy o przepisach w ruchu drogowym. Naukę praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Z kolei część praktyczna także trwa 30 godzin, ale zegarowych. Nauka praktycznego kierowania pojazdem odbywa się po odbyciu zajęć teoretycznych. Kursanci podczas uczestnictwa w kursie kategorii b zajęcia praktyczne odbywają podczas jazdy Elką z instruktorem zarówno na placu manewrowym jak i w mieście.

Egzamin wewnętrzny na kursie kategorii B w Warszawie

Przed przystąpieniem do egzaminu w WORD większość uczestników kursu ma możliwość uczestniczenia w egzaminie wewnętrznym w Szkole Nauki Jazdy.  Przypomina on teoretyczny egzamin państwowy. Dzięki niemu na kursie kategorii b w Warszawie czy innym mieście kursanci mogą sprawdzić swoją wiedzę jeszcze zanim przystąpią do egzaminu państwowego.

Egzamin wewnętrzny zdaje się w budynku Szkoły Nauki Jazdy. Trwa on 25 minut i można podchodzić do niego tyle razy ile mamy ochotę. Na egzaminie państwowym mamy tylko jedno podejście, za każdy kolejną próbę należy zapłacić.  Po zdaniu egzaminu wewnętrznego kursant kategorii b otrzymuje zaświadczenie o ukończonym kursie i dopiero z nim może zapisać się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na egzamin państwowy.

Kurs kategorii B w Warszawie a egzamin państwowy

Po ukończeniu kursu kategorii b w Warszawie albo w innej miejscowości oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego możemy zapisać się na egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Należy się na niego zapisać przez stronę internetową albo w siedzibie WORD i uiścić stosowne opłaty. Na egzaminie trzeba mieć ze sobą także dowód osobisty. Najpierw należy zdać egzamin praktyczny, który składa się z 32 pytań i trwa 25 minut. Później można na ogół jeszcze tego samego dnia przystąpić do egzaminu praktycznego najpierw na placu manewrowych, a później w ruchu drogowym.