rolety antywłamaniowe Warszawa

Rolety antywłamaniowe Warszawa

Każdy dba o swoje bezpieczeństwo oraz dąży do ochrony przed kradzieżą i niepotrzebnym spojrzeniom sąsiadów i przechodniów. Taką ochronę dają właśnie rolety antywłamaniowe. Współcześnie są one różnorodne, dlatego ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Czym zatem kierować się, kupując żaluzje antywłamaniowe?

Wszelkie Państwa wątpliwości rozwieje ta strona: https://www.porolet.waw.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/antywlamaniowe.  Tymczasem zapraszamy do przeczytania artykułu.

Rolety antywłamaniowe – dlaczego warto je wybrać?

Oczywistym jest, że zarówno domy jednorodzinne, jak i wielorodzinne, są zamieszkane przez osoby, które cenią sobie spokój, bezpieczeństwo i zacisze. Jak nietrudno się domyślić, rolety zewnętrzne zapewniają nie tylko ochronę przed złodziejami, ale przy okazji pozwalają na zaciemnienie wnętrza, co stwarza świetny klimat. Dodatkowymi atuatmi rolet jest także pomoc w oszczędzaniu. Latem jest to nieocenione wsparcie dla klimatyzacji, a zimą – izolacja od nieprzyjemnego chłodu. W obu przypadkach rolety pomagają oszczędzić energię, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne.

Rolety świetnie wyciszają, dzięki czemu łatwiej jest skupić się na pracy. Nie bez powodu takie rolety są coraz częściej wykorzystywane w biurach. Jeśli chodzi o domy i mieszkania, polecamy montaż rolet zarówno w pomieszczeniach dziennych, jak i w sypialniach, aby nocą móc pozwolić sobie na spokojny sen pomimo otaczającego zgiełku miasta, a w ciągu dnia nie zakłócać swoich myśli oraz móc skupić się na codziennych obowiązkach.

Czy rolety antywłamaniowe mogą wyglądać estetycznie?

Jedną z równie ważnych funkcji rolet i żaluzji antywłamaniowych jest dopełnienie wizerunku budynku. Jak wiadomo, nie chodzi jedynie o to, by mieć dach nad głową. To oczywiście istotne, lecz współcześnie idzie się o krok dalej, dlatego dom ma być funkcjonalny, przestronny oraz przyjemny w odbiorze wizualnym. Toteż nasze rolety mają za zadanie nadać charakteru całej nieruchomości. Rolety można dobrać do ram okiennych bądź do koloru elewacji, bądź nawet do ogrodzenia domu. Kontrastowe rolety czy jednak odcień identyczny jak ściany budynku? System w konkretnym stylu architektonicznym? Żaden problem! Przy szerokiej gamie kolorów i stylów wybór idealnych rolet wcale nie jest najłatwiejszy, ale efekt na pewno pozytywnie zaskoczy nawet najbardziej wymagających klientów oraz ich gości.

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe na niestandardowe okna

Rolety są wykonywane na specjalne, indywidualne zamówienie, co oznacza, że najpierw należy wykonać dokładne pomiary, a dopiero później można zlecić produkcję idealnie dopasowanych osłon Twoich okien. Nie musisz się na szczęście martwić dokładnością wykonania pomiarów, ponieważ to zadanie należy do naszych fachowców. Pomiary są darmowe a podczas ich wykonywania oferujemy przegląd i prezentację próbek.

Z czego właściwie wykonane są rolety antywłamaniowe?

Jako że główną rolą osłon antywłamaniowych jest ochrona przed ich zniszczeniem i podniesieniem, a także wygięciem, muszą być wykonane z wytrzymałego i odpornego tworzywa. Profile naszych rolet wykonujemy z grubego, ciągnionego aluminium i wypełniamy je pianką poliuretanową. Całość pokryta jest wysokiej jakości specjalnym lakierem poliestrowo-poliamidowym. Do rolety załączamy także dodatkową blokadę.

Wygląd zewnętrzny rolet antywłamaniowych nie różni się specjalnie od pozostałych. Właściwością, jaka je szczególnie różni, jest masa. Przysłony antywłamaniowe są zdecydowanie cięższe niż inne rolety. Aby korzystanie z takich rolet było komfortowe i w pełni wygodne i sprawne, zalecanym mechanizmem sterowania jest półautomatyczny lub o napędzie elektronicznym. Do obsługi wówczas nie potrzeba skomplikowanych narzędzi ani siły.

Jeśli zatem zastanawiacie się Państwo nad wyborem rolet standardowych bądź antywłamaniowych, zdecydowanie polecamy przemyśleć obie opcje. I jedne, i drugie zapewnią solidną i profesjonalną ochronę okien, jednak to rolety antywłamaniowe są trwalsze i zdecydowanie odporniejsze na nieproszonych gości.