żaluzje drewniane Warszawa

Jak wybrać odpowiednią aranżację okien?

Tradycyjne, dodające przytulności wnętrzom zasłony w zestawieniu z tradycyjnymi lekkimi firankami, wygodne i uniwersalne rolety czy cieszące się znów rosnącą popularnością żaluzje – co wybrać? Dobranie odpowiedniej aranżacji okiennej to nie lada wyzwanie i stanowi twardy  orzech do zgryzienia dla tych, którzy aktualnie stoją przed tym dylematem. Być może wybór ułatwi wam zestawienie kilku praktycznych informacji o każdej z wyżej wymienionych ozdób okiennych.

Żaluzje drewniane- klasyk wracający do łask

Żaluzje w nowym wydaniu w niczym nie przypominają tych, z którymi kojarzą nam się z przed lat. Teraz stanowią ozdobę wnętrza, nadając im niezwykłego klimatu, a gra światła jaką zapewniają w słoneczny dzień jest po prostu niezwykła. Są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Dzięki regulowanym lamelom, łatwo możemy wyregulować ich kąt nachylenia i zapewnić taką ilość światła, jaką akurat potrzebujemy. Są także proste w czyszczeniu, wystarczy przetrzeć je z kurzu zwykłą szmatką lub odkurzyć odpowiednią końcówką odkurzacza. Wybór kolorów sprawi, że dopasują się one do każdego wnętrza wprowadzając do niego nutę elegancji. Szeroki wybór kolorów oraz szerokości lameli, sprawia, że żaluzje wpasują się w każdą aranżację. Jakie możliwości dają? Warto zajrzeć i przekonać się: https://www.oslonydookien.pl/produkty/oslony-wewnetrzne/zaluzje/zaluzje-drewniane/

Firany i zasłony – klasyka aranżacji okiennych

Tradycyjne rozwiązanie, które od lat gości w naszych domach, ale wciąż zachwyca i jest często wykorzystywane przez projektantów wnętrz. Nic dziwnego. Zasłony pięknie zdobią wnętrze oraz ocieplają je tworząc przyjemny klimat. Nieocenionym plusem jest także mnogość wzorów oraz faktur z których można je wykonać. Zasłony na zamówienie można uszyć praktycznie z każdego dostępnego materiału, a dodatkowo można także stworzyć psujące aranżacje szyjąc także poszewki na poduszki czy inne dodatki w identycznym wzorze. Dodatkowo, nowoczesne materiały sprawiają, że zasłony są nie tylko ładne ale i praktyczne. Wśród zasłon znajdziemy takie, które są zaciemniające czy wygłuszające. Wielkim plusem jest także możliwość łatwej zmiany i odmienienia wnętrza. Wystarczy zdjąć zasłonę i powiesić inną. Prosta metamorfoza wnętrza. Ale, żeby nie było zbyt idealnie, zasłony mają także swoje minusy. Pierwszym, chyba najważniejszym, jest to, że zbiera się na nich kurz. Są więc nieodpowiednie dla alergików. Zajmują także więcej przestrzeni, niż np. rolety okienne, więc mogą przytłoczyć niewielkie pomieszczenia.

Rolety – praktyczne i uniwersalne

Warto zacząć od tego co kryje się pod hasłem rolety. Obecnie na rynku, znajduje się tyle dostępnych wzorów, że warto poznać ich podstawowe modele, aby móc lepiej dobrać odpowiedni produkt do wnętrza. Z szerokiej oferty możemy wybrać bardziej ozdobne rolety rzymskie, które produkowane są z materiałów takich jak zasłony oraz standardowe rolety materiałowe czy plisy okienne. Można je montować na ramie okiennej jak i do sufitu lub na oknem, co sprawia, że odnajdą się w każdym wnętrzu. W ostatnich latach popularnością cieszą się rolety typu dzień-noc, które pozwalają na dostosowanie ilości wpadającego światła. Wśród wielu materiałów znajdziemy także te bardziej specjalistyczne, jak odbijające światło (dzięki swojemu gumowemu wykończeniu odbijają promienie słoneczne, co nie tylko idealnie zaciemnia pomieszczenie, pozwala także uniknąć przegrzewania go latem) oraz zaciemniające. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sypialni, gdzie odpowiedni klimat pozwoli nam na lepszy odpoczynek lub jeżeli posiadamy okna na przeciwko telewizora. Idealnie sprawdzą się także na oknach dachowych. Czy mają wady? Główną ich wadą jest fakt, że to wybór na lata. Zdecydowanie trudniej wymienić materiał w roletach niż zasłony.

Niezależnie od tego, który rodzaj aranżacji okienne wybierzemy, na pewno podkreśli ona charakter naszego pomieszczenia, ociepli je i zapewni odpowiednią funkcjonalność.