okno żaluzje drewniane Warszawa

Dlaczego żaluzje drewniane to dobry wybór?

Najnowsze trendy wnętrzarskie stawiają głównie na wykorzystanie naturalnych materiałów wśród których króluje drewno. Drewniane dodatki idealnie dopasowują się do każdego wnętrza, a szeroki wybór kolorów umożliwia ich idealny dobór. Dlatego coraz częściej to właśnie drewniane żaluzje wybierane są na osłony okienne w domach. Stanowią one element dekoracyjny i umożliwiają odpowiednie operowanie światłem zdecydowanie lepiej niż pozostałe osłony okienne. 

Wybierając aranżację okien odpowiednią dla swojego domu warto rozważyć żaluzje drewniane. Warszawa to miasto gdzie bez problemu znajdziemy idealną ofertę i fachowe doradztwo. Poniżej przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

1. Funkcjonalność

Swobodna regulacja kąta nachylenia lameli pozwala nam na wpuszczenie odpowiedniej ilości światła w zależności od potrzeb. Sterowanie może odbywać się za pomocą klasycznych sznurków lub elektrycznie. Dodatkowym atutem jest także fakt, że dzięki wykonaniu z grubych lameli zaciemniają zdecydowanie lepiej niż np. materiałowe rolety. Ta funkcja szczególnie sprawdzi się podczas letnich upałów lub w przypadku gdy posiadamy telewizor na przeciwko okna. 

2. Trwałość

Naturalne drewno to materiał trwały i odporny na uszkodzenia. Nie nagrzewa się, nie niszczeje i nie przebarwia się pod wpływem promieniowania UV. Drewno jest także odporne na zmiany temperatur oraz na wilgotność, co pozwala bez problemów zastosować żaluzje drewniane także w oknach kuchennych czy łazienkowych. Materiał ten nie odbarwia się i jest odporny na niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Pod względem trwałości przebijają pozostałe osłony okienne i zachowują nienaganny wygląd przez lata. Co więcej, ich utrzymanie jest bardzo proste – wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką aby oczyścić je z kurzu.

3. Indywidualnie dopasowane

Podczas wyboru żaluzji drewnianych możemy zdecydować o wielu ich aspektach i zmodyfikować je odpowiednio do swoich potrzeb. Podstawowym elementem, na który mamy wpływ to ich kolor. Zastosowanie naturalnego materiału pozwala na różnorodne zabarwienie go, a szeroka paleta kolorów daje nam możliwość doboru idealnego do naszego wnętrza czy stolarki okiennej, dzięki czemu uzyskujemy spójne wnętrze. Kolejną kwestią jest szerokość lameli. Tu możemy zdecydować się na subtelniejsze o szerokości 25 mm lub duże o szerokościach 50 mm czy 70 mm. Od na także zależy wygląd drabinki i dobór rozmiarów i kolorów sznurka. Drewniane żaluzje dają nam także możliwość różnorodnego montażu. Możemy je umieścić zarówno na listwie przyszybowej, a także na ścianie lub przy suficie. 

Decyzja o wyborze żaluzji drewnianych niesie za sobą wiele korzyści. To ponadczasowy, trwały materiał, który pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu nadając mu wyjątkowy charakter. Możliwość indywidualnego doboru wszystkich elementów pozwala nam na stworzenie produktu, który będzie idealnie dopasowany do naszego wnętrza i pozwoli nam na odpowiednie operowanie światłem. To niezwykle praktyczne i stylowe rozwiązanie.