Nowe mieszkania na Wilanowie – jakie mogą być ich ceny?

Nie ukrywajmy, iż dla wielu osób kupno mieszkania czy domu w Warszawie jest bardzo ważnym celem. Niektórzy uważają wręcz, że posiadanie swoich czterech ścian w stolicy naszego kraju jest swego rodzaju prestiżem, jako że w Warszawie znajduje się najwięcej przedsiębiorstw, mniejszych bądź większych biznesów i, co za tym idzie, można tutaj prowadzić naprawdę dostatnie i szczęśliwe życie. Odłóżmy jednak przekonania innych ludzi na bok, gdyż często nie mają one większego pokrycia z rzeczywistością, a skupmy się raczej na kwestiach pragmatycznych. Na przykład na nowych mieszkaniach na Wilanowie, których ostatnimi czasy przybywa. Dlaczego tak się dzieje, a także na jakie koszty wprowadzenia się do takiego lokum musimy się nastawiać, jeżeli rzeczywiście chcemy się na taki ruch zdecydować?

Nowe mieszkania na Wilanowie – dlaczego ostatnio ich przybywa?

Niektóre osoby mogą być zdziwione tym, że akurat na Wilanowie powstaje ostatnimi czasy aż tyle nowych mieszkań oraz kompleksów. Jeżeli jednak ktoś zna się na Warszawie, odpowiedź na pytanie dlaczego ostatnio w tamtym rejonie pojawia się tyle nowych mieszkań nasunie mu się automatycznie. Przede wszystkim jest to dzielnica dość luksusowa i mieszkanie na Wilanowie wiąże się dla wielu z osiągnięciem pewnego statusu. Choć może to być dość próżne podejście, tak jednak dla wielu rzeczywiście jest.

Dodatkowo Wilanów jest jedną z najmocniej wysuniętych na południe dzielnic Warszawy. Co to oznacza? Wielu mieszkańców stolicy decyduje się na opuszczenie centrum, które jest przesiąknięte zgiełkiem. Szukając spokoju, coraz częściej wybiera się dzielnice znajdujące się trochę na uboczu, lecz nadal posiadające dobry dojazd do centrum Warszawy. Stolica Polski jest bowiem bardzo dobrze skomunikowana – SKM-ka, autobusy, tramwaje, metro, dobrej jakości drogi, można by tak wymieniać naprawdę długo. Dodatkowo na Wilanowie znajduje się jeszcze trochę miejsca na rozbudowę obecnych osiedli mieszkaniowych, tworzenie całkowicie nowych wspólnot czy budowę domów jednorodzinnych, co ściąga przy okazji osoby z innych części Polski do mieszkania właśnie na Wilanowie.

Nowe mieszkania na Wilanowie – ile mogą kosztować?

Jeżeli chodzi o nowe mieszkania Wilanów ma sporo do zaoferowania, lecz jeżeli chcemy zakupić takie lokum musimy uzbroić się w pokaźną ilość gotówki. Średnia cena za metr kwadratowych w tej dzielnicy może wynosić nawet zawrotne 14 tysięcy złotych! To naprawdę ogromny koszt, lecz wpływ na ten fakt niewątpliwie ma prestiż tej dzielnicy w oczach wielu osób.