animator dla dzieci na wesele

Animator dla dzieci na wesele – dlaczego warto go zatrudnić?

Jeżeli organizujesz wesele i spodziewasz się na nim gromadki dzieci, doskonałym pomysłem jest zatrudnienie osoby, której zadaniem będzie zorganizowanie im czasu wolnego. W tej roli świetnie sprawdzają się animatorzy czasu wolnego. Animator dla dzieci na wesele, to nie tylko ukłon w stronę najmłodszych, ale również ich rodziców, którzy w tym czasie, zamiast doglądać swych pociech, mogą poddać się szampańskiej zabawie. 

Animator – kto to taki?

Animatorzy to osoby, które dzięki specjalnym kursom, przygotowane zostały do tego, by przy okazji różnych okoliczności organizować czas tak dzieciom jak i dorosłym. Jak wszyscy wiemy, dziecko potrafi być niezwykle wymagające i w wyjątkowo brutalny sposób potrafi zweryfikować jakość zabawy, którą się mu proponuje. Co zatem w przypadku kiedy pod swoją pieczą mamy kilkoro z nich, a każde woli robić coś innego? Właśnie na takie wyzwania, idealnym rozwiązaniem są animatorzy.

Od czego zależy cena animacji weselnych

Na ten aspekt składa się kilka czynników. W zależności od wielkości grupy dzieci należy dobrać odpowiednią ilość animatorów. Ważnym jest również czas, jaki animatorzy mają spędzić na swojej pracy. Im więcej muszą go poświęcić, tym koszt jest relatywnie wyższy. Do standardowych pakietów, jakie oferują agencje, doliczane są również, dodatkowe atrakcje, jeżeli oczywiście zamawiający takie sobie zażyczy. Możemy tutaj wymienić skręcanie baloników, pokaz baniek mydlanych, candy bar, malowanie buzi oraz wiele, wiele innych. Przykłady takich realizacji można znaleźć pod poniższym linkiem: https://animatria.pl/event/animacje-weselne/

Zakres obowiązków animatora

Animator, to nie osoba, która wyłącznie dogląda bawiących się dzieci. W zakresie jej obowiązków leży przede wszystkim kreatywny współudział proponowanych zajęć. To na jej barkach spoczywa odpowiedzialność umilania czasu podopiecznym. Wiele osób myli animatora z opiekunem do dzieci. Tę tezę należy jednak sprostować. Odpowiedzialność za dzieci w czasie trwania wesela, leży na rodzicach.  Mają „z głowy” marudzenie swych pociech, jednak nie zwalnia ich to z prawnej opieki nad nimi.

Cechy dobrego animatora dziecięcego

Wbrew pozorom to dzieci są najbardziej brutalnymi sędziami. Nie boją się powiedzieć gdy się nudzą bądź źle bawią. Tak wysoko zawieszona poprzeczka sprawia, że osoby parające się zawodem animatora weselnego, muszą stale zwracać uwagę na swoje cechy i sukcesywnie je ulepszać. Do najważniejszych cech, którymi animator powinien się wykazywać, są:

 • Otwartość – dostrzeżenie i umiejętne zażegnanie potencjalnego zagrożenia, jakim może być, chociażby nuda jest zdecydowanie pożądane w tym zawodzie,
 • Komunikatywność – umiejętność nawiązania kontaktu z dziećmi pozwala lepiej wczuć się w energię grupy i sprawniej zarządzać czasem,
 • Energiczność – szczególnie podczas zabaw angażujących ruchowo,
 • Kreatywność – czasami zdarza się, że coś, co niemal zawsze się sprawdza, tym razem nie wypali. Kreatywny animator jest w stanie zażegnać niebezpieczeństwo i tak dopasować zabawy, żeby zająć nawet najbardziej wymagające z dzieci,
 • Życzliwość  – cieżko wyobrazić sobie animatora, który jest mrukliwy, a którego jednocześnie polubiłby by dzieci,
 • Cierpliwość – w tym zawodzie cierpliwości nigdy dość. Jesteśmy pewni, że rodzicom tego wyjaśniać nie musimy.

Rodzaje animacji dla dzieci na weselach

W zależności od preferencji zamawiającego możemy dopasować rodzaje animacji weselnych do konkretnej grupy dzieci – wyróżniamy np.:

 • Animacje ruchowe – zabawy angażujące przede wszystkim ciało,
 • Animacje sportowe – czyli wszelkiego rodzaju zabawy sportowe takie jak, chociażby gry z piłką
 • Animacje plastyczne – angażujące zdolności manualne dzieci
 • Animacje muzyczno – taneczne – śpiew i taniec, na weselu jak najbardziej wskazane
 • Animacje kreatywne – zabawy, które mają zmusić dzieci do kreatywnego myślenia

Organizując wesele, chcemy, by nasi goście pamiętali, ów wieczór jako coś niezwykłego. Chcemy stanąć na wysokości zadania i dostarczyć naszym przyjaciołom niezapomnianych wrażeń. Obecność dzieci na takim przyjęciu jest bardzo wymagająca. Świetnym pomysłem jest profesjonalne zagospodarowanie czasu wolnego najmłodszym poprzez zatrudnienie animatora dla dzieci na wesele. Nie tylko odciąży on ich rodziców, ale i nam, da poczucie, że potrafimy zająć się wszystkim.