przedszkole anglojezyczne warszawa

Przedszkole anglojęzyczne – Warszawa – skuteczna zachęta do nauki języka obcego

W dzisiejszych czasach, umiejętność posługiwania się drugim lub trzecim językiem jest czymś, co gwarantuje najmłodszym lepszy start w dorosłe życie. Dzieci najszybciej uczą się wymowy, akcentu i zasad gramatycznych we wczesnych latach życia, a więc warto rozważyć przedszkole anglojęzyczne (Warszawa), aby Twój mały odkrywca zaczął swoją przygodę z nowym językiem jak najszybciej.

W jaki sposób przedszkolak nauczy się płynnie posługiwać angielskim?

Jako rodzice, jesteśmy największym wsparciem dla naszych pociech. Choć nauczyciele w przedszkolu potrafią dużo lepiej przekazać podstawową wiedzę, to do nas należy motywowanie malucha do poznawania języka. Co możemy zrobić, by go zainteresować?

  1. Korzystaj z zapożyczeń przy małym uczniu

Jeśli już posługujesz się angielskim, Twojemu dziecku będzie łatwiej czuć się swobodnie, także próbując tego języka. Możesz pomóc dziecku stworzyć dobre podstawy w zaciszu domowym, z dala od presji rówieśników.

  1. Uczcie się razem

Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie dziecka do praktykowania czegoś, co może być czasami nużące lub nawet trudne, jest dołączenie do niego. Ucz się ze swoim dzieckiem i pokaż mu, że wspólnie pokonacie wszelkie wyzwania. Zwiększy to jego umiejętności i zainteresowanie, gdy będziecie robić to wspólnie.

  1. Niech nauka będzie rozrywką

Pomyśl, w jaki sposób Twoja rodzina lubi spędzać czas. Czy istnieje serial telewizyjny, który wszyscy lubicie oglądać? A może filmy? Istnieje mnóstwo świetnych programów telewizyjnych, które oferują napisy, a nawet ścieżkę dźwiękową w wielu językach. Włącz je następnym razem, gdy zorganizujecie rodzinny wieczór filmowy.

  1. Zapisz dziecko do przedszkola, które wprowadza dodatkowy język do najmłodszych grup

Dzieci dużo chętniej uczą się nowych rzeczy, gdy robią to z rówieśnikami. Jest przy tym dużo więcej zabawy, dzieci nie nudzą się i o wiele bardziej angażują. Ambitni nauczyciele potrafią zorganizować ciekawe zajęcia, uwzględniając ciekawostki kulturowe, co prezentuje język angielski w zupełnie innym świetle. Zaciekawione dzieci, aktywując lewą półkule mózgową, zapamiętują informacje o wiele szybciej i na długo.

Warto zapisać dziecko do dwujęzycznego przedszkola, aby już od najmłodszych lat zaczęło naukę języka, który jest aktualnie równie ważny, co nasz ojczysty. Da to przewagę najmłodszym w dalszych etapach edukacji, a także w dorosłym świecie.