Dezynsekcja w Warszawie

Dezynsekcja – na czym polega i kiedy zamówić usługę?

Owady pasożytnicze zagnieździły się w miejscu, gdzie pracujesz lub mieszkasz? Niestety gniazdo komarów, pluskiew, moli, karaluchów czy wesz jest, po pierwsze, trudne do zlokalizowania, a po drugie praktycznie prawie niemożliwe do wytępienia samodzielnego. Co zrobić? Zastosować skuteczną metodą zwalczania szkodników, czyli zamówić usługi profesjonalnej dezynsekcji.

Dlaczego warto zastosować dezynsekcję?

Próbowałeś samodzielnie zwalczyć wszędobylskie mole? A może starałeś się różnymi metoda, bezskutecznie, zwalczyć pluskwy utrudniające nocny wypoczynek? Wiesz zatem, jak syzyfowa jest to praca i nie zawsze kończy się sukcesem. Pasożyty mogą przetrwać nawet w trudno dostępnych miejscach, w szczelinach, w zimnie, by po jakimś czasie znów składać jaja i rozmnażać się w zastraszającym tempie. Dezynsekcja w Warszawie jest na tyle skuteczna, że nie tylko pomaga zwalczyć niechcianych gości, ale też ich larwy i gniazda. Jest duża szansa na to, że w przyszłości problem już się nie pojawi.

Metody stosowane w dezynsekcji

Skuteczność dezynsekcji zależy od tego, jakie metody zostaną zastosowane. Zazwyczaj są one dość agresywne, dlatego nie należy samodzielnie, bez podstawowej wiedzy i umiejętności korzystać z metod:

  • chemicznych,
  • biologicznych,
  • mechanicznych,

Dezynsekcja chemiczna

Do usunięcia żerujących w pomieszczeniu pasożytów używa się preparatów kontaktowych lub pokarmowych. Pierwsze paraliżują układ nerwowy owadów i w efekcie szkodniki umierają. Drugie działają podobnie – zabijają szkodniki – gdy te próbują je zjeść.

Dezynsekcja biologiczna

Metoda uzupełniająca, która polega na wprowadzaniu do danego środowiska, np. pomieszczenia czynnika biologicznego działającego odstraszająco na owady, które się w nim zalęgły. Do walki z muchami stosuje się ofyry czy błonkówki, które żerują na muchach domowych.

Dezynsekcja mechaniczna

To metoda, którą można stosować nawet samodzielnie, ale jej skuteczność jest zazwyczaj niewielka. Polega na wytrząsaniu owadów z miejsc, w których się zalęgły. Może to być np. materac, drewniane elementy konstrukcyjne łóżka. Gdy potrzeba bardziej zaawansowanych działań, np. ciosania zainfekowanych fragmentów mebli, wówczas wezwij ekipę dezynsekcyjną.

Dezynsekcja fizyczna

Przy pomocy ognia, pary wodnej i gorącego powietrza udaje się zlikwidować owady i ich jaja, ale też skupiska roztoczy i alergenów. Tutaj liczy się dobry plan, precyzja i znajomość wroga na tyle, żeby wiedzieć, z jakiej metody usunięcia go skorzystać.