schody drewniane Warszawa

Schody drewniane do industrialnych wnętrz

Urządzasz wnętrze nowoczesne i funkcjonalne? Wiele osób, które są zainspirowane modnymi obecnie trendami skłania się ku industrialnemu designowi. To nurt, który daje duże pole do popisu dla wyobraźni projektanta. Jeżeli jesteś na etapie wybierania schodów, to rozważ wariant drewniano-metalowy. Zasługuje on na uwagę nie tylko ze względu na wygląd, ale też solidność i funkcjonalność na lata.

Duży wybór schodów drewnianych w Warszawie zapewniany np. przez http://strefaschodow.pl/ pozwala inwestorom swobodnie decydować o tym, jaki będzie finalny wygląd klatki schodowej. Czy będzie ona klasyczna czy raczej nowoczesna i industrialna? Bez względu na to, jaka aranżacja jest Ci najbliższa, rozważ zamówienie schodów z elementami metalowymi. Wyglądają pięknie, a do tego są dostępne w wielu wersjach – kształtach oraz stylach wykończenia.

Schody drewniane z metalem – warianty

Gdy myślisz o schodach drewnianych to widzisz stopnie i balustradę, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się między piętrami? Dzisiaj od schodów wymaga się nie tylko tego, żeby były funkcjonalne. Muszą jeszcze spełniać założenia estetyczne inwestora, bo okazuje się, że stanowią ważny element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Właśnie z tego względu warto zamówić konstrukcję metalową. Bezpośrednio u producenta istnieje możliwość skorzystania z kilku wersji schodów:

  • laserowych – to konstrukcja składająca się z metalowych policzków i stopnic drewnianych (najczęściej buk, dąb lub jesion),
  • modułowych – kompaktowe schody półokrągłe, proste, w kształcie litery L, S lub U. Produkowane z połączenia metalu i drewna w różnych konfiguracjach do wyboru,
  • jednobelkowych – szeroki wybór konfiguracji oraz materiałów. Możliwe połączenie drewnianych stopni z metalową konstrukcją i szklaną balustradą oraz wiele innych,
  • dwubelkowych – schody „zakręcane”. Dostępne w wersji drewniano-metalowej, gdzie metal jest malowany proszkowo na różne odcienie
  • półkowych – schody mocowane do ściany, ze szklaną czy metalową balustradą lub bez niej, co sprawia, że wyglądają bardzo lekko oraz dynamicznie. Idealne do nowoczesnych wnętrz.

W popularnych obecnie małych domach i mieszkaniach dobrym rozwiązaniem okażą się schody samonośne. Konstrukcja prezentuje się lekko i zajmuje niewiele miejsca (szczególnie w wariancie modułowym czy młynarskim). Dla uzyskania jeszcze bardziej dynamicznego charakteru schodów, warto rozważyć szklane balustrady, przez które swobodnie przepływa światło oraz kratownice zamiast pełnych stopni.

Zalety schodów drewnianych z metalowymi elementami

Zamawianie schodów drewnianych w Warszawie, bezpośrednio u producenta ma szereg zalet. Sam produkt zaskoczy Cię swoją wytrzymałością oraz stabilnością, co jest bez wątpieniem zasługą wysokogatunkowego drewna, stali nierdzewnej i mocnych połączeń między nimi.

Niewątpliwym atutem jest możliwość perfekcyjnego dopasowania schodów nie tylko do stylu wnętrza, ale też jego układu czy metrażu. „Lewitujące w powietrzu” schody półkowe czy może jednobelkowe schody w kształcie liter S, L lub U? Inwestor ma sporo możliwości, aby schody idealnie wkomponować w klatkę schodową, przedpokój czy salon. Do jego dyspozycji są także rozmaite materiały. Samo drewno wykorzystywane w produkcji stopni czy balustrad to zazwyczaj:

  • dąb,
  • klon,
  • jesion,

Zazwyczaj jest też możliwość bejcowania drewna, co pozwala w subtelny sposób zmienić jego odcień, np. na ciemniejszy niż w rzeczywistości. Miłośnicy naturalnego piękna decydują się na zachowanie struktury drewna i podkreślenie słoi poprzez lakierowanie w macie lub połysku.

Drewno i metal – to połączenie, które świetnie sprawdza się w pomieszczeniach loftowych. Aby jeszcze lepiej podkreślić charakter industrialnego wnętrza, możesz zdecydować się na wyłożenie ściany na klatce czerwoną cegłą lub pomalowanie jej farbą imitującą beton. Możliwości jest wiele, jednak wszystkie zabiegi, które wykonasz będą zaledwie tłem dla schodów. Dlatego tak ważny jest wybór najlepszej konstrukcji – jej kształtu, rozmiaru oraz stylu.