schody drewniane Warszawa

Zakup schodów drewnianych w Warszawie – rodzaje

Jesteś na etapie aranżowania klatki schodowej? Zapewne zastanawiasz się, co masz do wyboru i analizujesz różne opcje. W Warszawie schody drewniane stanowią jeden z najczęstszych wyborów. Z czego to wynika? Inwestorzy nadal kochają klasykę, ale doceniają możliwość swobodnej konfiguracji schodów, aby pasowały do układu pomieszczeń oraz stylistyki wnętrz.

Schody drewniane – rozróżnienie ze względu na konstrukcję

We współczesnych domach można spotkać różne wersje schodów drewnianych. Tak duża różnorodność pozwala kupującym na dokładne dopasowanie konstrukcji do układu i metrażu wnętrza, a także dominującej w nim stylistyki. Schody drewniane w Warszawie występują w kilku wariantach konstrukcyjnych i są:

  • tradycyjne – proste lub zakręcane (w kształcie litery L, S lub U), możliwość zamówienia stopni pełnych – zabudowanych lub ażurowych. Dzięki prześwitom wyglądają one lżej i bardziej dynamicznie,
  • dywanowe – konstrukcja prezentuje się spójnie i jednolicie. Mamy tu do czynienia z płynnie następującymi po sobie stopniami, które są wsuwane lub nasadzane na belkę. To gwarantuje niezwykłą stabilność,
  • jednobelkowe – półokrągłe schody w kształcie litery L, S lub U – zakręcane, biegną wzdłuż ściany. Idealne do zabudowania każdej klatki schodowej, również wąskiej, ciasnej i problematycznej,
  • młynarskie – to najbardziej kompaktowe schody idealne do niewielkich wnętrz. Sprawdzają się jako wejście na strych czy antresolę. Są dość bystre, ale dzięki mocowaniu na drewnianych wangach pozostają stabilne i bezpieczne w eksploatacji.

Schody są dostępne w pakiecie z drewnianymi balustradami – prostymi lub tłoczonymi. Mogą być malowane na biało lub bejcowane, co podkreśla naturalną strukturę dębu, buku, klonu, sosny czy jesionu.

Stylistyka schodów drewnianych

Schody drewniane kojarzone są zazwyczaj z klasyką. Świetnie pasują do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej stylistyce, która zakłada wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych. Często też dominują w niej neutralne kolory, takie jak beż czy brąz.

Jednak dzisiaj, dzięki możliwości łączenia drewna z innymi elementami – ze szkła czy metalu, udaje się uzyskać bardziej nowoczesne i awangardowe konstrukcje. Schody mogą przybierać charakter industrialny, minimalistyczny czy skandynawski i świetnie komponować się z modnymi wystrojami wnętrz. Dzięki temu sprawdzą się na każdym metrażu – zarówno w domu, jak również w biurze czy innym miejscu, które z jednej strony musi wyglądać stylowo, a z drugiej strony powinno być wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.