wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Kiedy warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Od dawna dużą popularnością cieszą się wypożyczalnie sprzętu budowlanego, od których firmy chętnie wynajmują ciężki sprzęt: żurawie, koparki czy wywrotki. Jednak trend ten powoli się zmienia i z ofert najmu zaczynają korzystać coraz częściej także osoby prywatne, wynajmując mniejsze elektronarzędzia. Czy zatem korzystniej jest wynająć, czy zakupić własny sprzęt?

Wiele zależy też od tego, jak często z danego urządzenia będziemy korzystać. Patrząc na szeroką ofertę wypożyczalni sprzętu budowlanego, np. takiej jak ta: http://www.sadlos.pl/ , łatwo zauważymy, że wypożyczyć można w zasadzie wszystko.

Kupić czy wypożyczyć?

Warto na początku dobrze skalkulować nadchodzący wydatek. Nie zawsze korzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego będzie się opłacać. Biorąc pod uwagę naprawdę duże maszyny, z reguły koszt ich zakupu sięga kilkuset tysięcy i raczej rzadko firmy posiadają je na własność. Poza wysokim kosztem skomplikowane może się okazać również przechowywanie takiego sprzętu.

Gdzie to wszystko trzymać?

Gabaryty ciężkich budowlanych maszyn sprawiają, że wymagają one sporej powierzchni do przechowywania, a nie każda firma taką posiada. Problematyczne staje się również serwisowanie takiego sprzętu oraz logistyka z nim związana. Dlatego częściej zarówno małe, jak i duże firmy decydują się na wypożyczenie sprzętu budowlanego lub leasing, niż zakup na własność.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego to rozwiązanie nie tylko dla firm

Warto zauważyć, że również osoby prywatne często sięgają po takie rozwiązanie. Przykładowo, nawet jeśli chciałbyś samodzielnie zbudować wymarzony dom, możesz skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego i z łatwością zrealizować nawet najbardziej skomplikowane prace. Bez problemu znajdziesz na rynku oferty wynajmu osuszaczy, betoniarek czy młotów udarowych.

Jaki sprzęt budowlany opłaca się wynająć?

Zatem najbardziej opłacalny dla firm ruch to wynajem tego sprzętu, który trudno im przechowywać lub transportować. Będzie to więc m.in. rusztowanie, podnośniki, podpory stropowe, dźwigi budowlane.

Jednorazowa akcja? Wypożycz, zamiast kupować!

Gdy jednorazowo realizujemy jakiś projekt budowlany, wynajęcie sprzętu to niemalże konieczność. Wówczas dobrze jest zrobić rozeznanie wśród polecanych wypożyczalni sprzętu budowlanego lub zwrócić się do zaufanego źródła. To da nam gwarancję, że sprzęt, który pożyczymy, będzie dobrej jakości i w pełni sprawny, a tym samym nie będziemy musieli martwić się o stracony czas np. na serwisowanie czy reklamowanie wadliwych narzędzi.

Podczas realizacji prywatnej inwestycji warto zaopatrzyć się z wypożyczalni w takie narzędzia, jak:

  • Agregat prądotwórczy — pozwolą zabezpieczyć budowę w prąd i oświetlenie, w przypadku awarii lub spadków napięcia.
  • Piły i przecinarki — te zarówno do cięcia betonu, jak i innych materiałów.
  • Pompy — przydadzą się zwłaszcza na podmokłym terenie.
  • Konstrukcje i sprzęt do pracy na wysokości — jeśli planujemy budowę domu piętrowego, przydadzą nam się podnośniki, wieże aluminiowe i rusztowania.
  • Nagrzewnica, wentylator i osuszacz — mogą się przydać podczas budowy w okresie, gdy panują niskie temperatury, częste opady i wysoka wilgotność powietrza. Dzięki nim będzie można ogrzać budynek i zapewnić szybkie wiązanie betonu.
  • Zagęszczarka, wertykulator, glebogryzarka— niezbędne w początkowym etapie budowy przy wyrównywaniu terenu i przygotowaniu go przed położeniem fundamentów

Wypożyczenie sprzętu budowlanego — dla kogo takie rozwiązanie będzie lepsze niż zakup?

Na wynajem sprzętu decydują się najczęściej inwestorzy prywatni, dla których zakup urządzeń i maszyn wiązałby się ze zwiększeniem kosztów inwestycji oraz wydłużeniem czasu jej realizacji. Sprzęt wynajmują także małe firmy, które nie mają ciągłości podobnych zleceń i jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu i utratę płynności finansowej.