mieszkania Tarchomin

Jak znaleźć wymarzone mieszkanie na Tarchominie?

Przyszedł czas na inwestycję w nową nieruchomość lub wymianę obecnego mieszkania na większe? Bez względu na to, jaki jest powód, przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić i porównać wiele ofert. Różnią się one od siebie w wielu aspektach, począwszy od tego, z jakiego rynku pochodzą (pierwotny, wtórny), jaki mają metraż i układ i wreszcie, ile kosztują. Zobacz, co warto zweryfikować.

Inwestycja w nieruchomość w stolicy, np. zakup mieszkania na Tarchominie to zawsze duży wydatek. Dlatego, aby być w 100% pewnym, że lokal, który wybrałeś jest tym jedynym i najlepszym w danej chwili dla Ciebie, sprawdź dokładnie poniższe aspekty.

  1. Kto sprzedaje?

Znacznie bezpieczniej jest kupować mieszkania Tarchomin od dewelopera, który ma doświadczenie i może się pochwalić już zrealizowanymi inwestycjami. Zakup z rynku wtórnego, od osoby prywatnej wymaga większego zaangażowania w sprawdzenie chociażby stanu prawnego nieruchomości.

  1. Jaki jest realny koszt?

Ceny mieszkań podawane w przeliczeniu za metr kwadratowy zazwyczaj brzmią bardzo atrakcyjnie i marketingowo. Rzadko jednak znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo obecnie znalezienie lokalu w Warszawie za 6 czy nawet 7 tysięcy złotych wydaje się wręcz niemożliwe. Zazwyczaj w takich sytuacjach przygotuj się na ukryte opłaty, np. za miejsca parkingowe, postojowe, komórkę lokatorską czy wysoki czynsz.

  1. Jakich materiałów użyto?

Kupujący mieszkania rzadko skupiają się na aspektach technicznych budynku czy zastosowanych technologiach. Jednak rodzaj materiałów czy standard stolarki drzwiowej i okiennej jest bardzo istotny dla późniejszego komfortu życia oraz opłat za ogrzewanie czy klimatyzację. Deweloper zapewnia klientom dostęp do szczegółowych informacji na ten temat.

  1. Czy odpowiada Ci lokalizacja?

Być może w tej chwili mieszkanie w centrum, przy głośnej ulicy nie jest dla Ciebie problemem, ale nieruchomość kupujesz na lata. Jeśli w perspektywie masz powiększenie rodziny, to patrz raczej na oferty w cichych lokalizacjach, z dostępem do terenów zielonych i przedszkoli. Tak samo, sprawdź, jak wygląda kwestia skomunikowania Twojego osiedla z innymi dzielnicami i centrum miasta, czy daleko są drogi wylotowe, obwodnice itp.

  1. Czy metraż i układ są odpowiednie?

Zazwyczaj w mieszkaniach deweloperskich, szczególnie tych, które dopiero są w budowie, dopuszczalne jest wprowadzanie poprawek architektonicznych (burzenie, przesuwanie ścianek, zamiana kuchni z salonem i inne). Ustal, czy układ mieszkania oraz jego orientacja względem stron świata są dla Ciebie zadowalające.