Jak znaleźć wymarzone mieszkanie na Tarchominie?
Przyszedł czas na inwestycję w nową nieruchomość lub wymianę obecnego mieszkania na większe? Bez względu na to, jaki jest powód, przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić i porównać wiele ofert. Różnią się one od siebie w wielu aspektach, począwszy od tego, z jakiego rynku pochodzą (pierwotny, wtórny), jaki mają metraż i układ i wreszcie, ile kosztują. Zobacz, co warto zweryfikować.
Inwestycja w nieruchomość w stolicy, np. zakup mieszkania na Tarchominie to zawsze duży wydatek. Dlatego, aby być w 100% pewnym, że lokal, który wybrałeś jest tym jedynym i najlepszym w danej chwili dla Ciebie, sprawdź dokładnie poniższe aspekty.
- Kto sprzedaje?
Znacznie bezpieczniej jest kupować mieszkania Tarchomin od dewelopera, który ma doświadczenie i może się pochwalić już zrealizowanymi inwestycjami. Zakup z rynku wtórnego, od osoby prywatnej wymaga większego zaangażowania w sprawdzenie chociażby stanu prawnego nieruchomości.
- Jaki jest realny koszt?
Ceny mieszkań podawane w przeliczeniu za metr kwadratowy zazwyczaj brzmią bardzo atrakcyjnie i marketingowo. Rzadko jednak znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo obecnie znalezienie lokalu w Warszawie za 6 czy nawet 7 tysięcy złotych wydaje się wręcz niemożliwe. Zazwyczaj w takich sytuacjach przygotuj się na ukryte opłaty, np. za miejsca parkingowe, postojowe, komórkę lokatorską czy wysoki czynsz.
- Jakich materiałów użyto?
Kupujący mieszkania rzadko skupiają się na aspektach technicznych budynku czy zastosowanych technologiach. Jednak rodzaj materiałów czy standard stolarki drzwiowej i okiennej jest bardzo istotny dla późniejszego komfortu życia oraz opłat za ogrzewanie czy klimatyzację. Deweloper zapewnia klientom dostęp do szczegółowych informacji na ten temat.
- Czy odpowiada Ci lokalizacja?
Być może w tej chwili mieszkanie w centrum, przy głośnej ulicy nie jest dla Ciebie problemem, ale nieruchomość kupujesz na lata. Jeśli w perspektywie masz powiększenie rodziny, to patrz raczej na oferty w cichych lokalizacjach, z dostępem do terenów zielonych i przedszkoli. Tak samo, sprawdź, jak wygląda kwestia skomunikowania Twojego osiedla z innymi dzielnicami i centrum miasta, czy daleko są drogi wylotowe, obwodnice itp.
- Czy metraż i układ są odpowiednie?
Zazwyczaj w mieszkaniach deweloperskich, szczególnie tych, które dopiero są w budowie, dopuszczalne jest wprowadzanie poprawek architektonicznych (burzenie, przesuwanie ścianek, zamiana kuchni z salonem i inne). Ustal, czy układ mieszkania oraz jego orientacja względem stron świata są dla Ciebie zadowalające.