klinika weterynaryjna Warszawa

Klinika weterynaryjna – jakie usługi oferuje?

Jeżeli jesteś właścicielem zwierzaka domowego, to możesz potrzebować informacji o tym, jakie usługi są świadczone w klinikach weterynaryjnych. Ich ofertę warto poznać, aby wiedzieć, kiedy udać się do specjalisty ze swoim pupilem. A to jest wskazane nie tylko wtedy, gdy pojawią się jakieś niepokojące zmiany w wyglądzie czy zachowaniu. Niezwykle istotna jest też diagnostyka oraz profilaktyka zdrowia.

Diagnostyka i profilaktyka w klinice weterynaryjnej

Jako troskliwy właściciel czworonoga na pewno rozumiesz znaczenie regularnych kontroli w dobrej klinice weterynaryjnej w Warszawie https://www.klinikavet.pl. Najlepiej kiedy Twój pupil zostaje pod opieką jednego, doświadczonego specjalisty zajmującego się podawaniem szczepionek, robieniem bilansów zdrowia, diagnozowaniem chorób wewnętrznych, okulistycznych oraz stomatologicznych.

W ten sposób pupil będzie kontrolowany wszechstronnie, a stan jego uzębienia, kości, sierści, skóry i innych części ciała będzie zawsze na wysokim poziomie. Weterynarze przypominają, że regularna i kompleksowa profilaktyka pozwala szybko wychwytywać niepokojące zmiany wymagającego leczenia. A im wcześniej wdrożone leczenie, tym większa szansa na to, że pies, kot, świnka morska, papuga lub jakiekolwiek inne zwierzątko domowe odzyska zdrowie i dobre samopoczucie.

W ramach działań diagnostycznych i profilaktycznych stosuje się także elektroniczne znakowanie zwierząt, zabiegi pielęgnacyjne związane z pielęgnacją i strzyżeniem oraz monitorowanie wagi czworonogów. Dostępne są takie badania jak USG, RTG, kardiologia (Echo serca, EKG) endoskopia (gastroskopia, kolonoskopia, laryngoskopia).

Leczenie w klinice weterynaryjnej

Kiedy udajesz się do kliniki weterynaryjnej z pupilem, który ma oznaki choroby, jest osowiały, gorączkuje, nie chce jeść i widzisz, że jest osowiały, to oczekujesz postawienia trafnej diagnozy, a potem wdrożenia leczenia. Tutaj zakres usług jest bardzo szeroki i obejmuje zazwyczaj:

  • leczenie chorób wewnętrznych,
  • leczenie chorób zakaźnych,
  • leczenie problemów dermatologicznych, w tym ostrych i przewlekłych schorzeń skóry oraz okrywy włosowej,
  • chirurgię tkanek miękkich i ortopedycznych,
  • chirurgię oka i powiek,
  • leczenie chorób przyzębia u psów i kotów.

Dobry weterynarz zajmie się też innymi wyzwaniami. Możesz odwiedzić go, gdy podejrzewasz choroby nowotworowe. Po potwierdzonej diagnozie zwierzak pozostanie pod opieką specjalisty i dodatkowo zostaną mu wykonane takie zabiegi jak krioterapia oraz chemioterapia – w zależności od wskazań.

Opieka nad zwierzętami w klinice weterynaryjnej

Klinika weterynaryjna jest miejscem, w którym zwierzęta uzyskują kompleksową pomoc oraz opiekę. Tutaj można udać się ze zwierzęciem, które jest w ciąży – zostanie pod obserwacją lekarską przez cały okres rozrodu i położnictwa. W zakresie usług jest diagnostyka USG i oznaczanie terminów krycia metodą hormonalną.

Zwierzęta w klinice są też pod opieką stomatologa. Ten wykonuje szereg zabiegów pielęgnacyjnych, profilaktycznych oraz leczniczych, gdy zajdzie taka konieczność. W zakresie usług jest profilaktyczne usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową, jak również polerowanie koron zębów.

Dyżur całodobowy – klinika weterynaryjna

Wiadomo, że problemy zdrowotne mogą zdarzyć się o każdej porze dnia i nocy. Czasem interwencja lekarska potrzebna jest również w weekend i inne dni ustawowo wolne od pracy. Nie zawsze można czekać, aż gabinet specjalisty otworzy się w dzień powszedni – czasem trzeba działać szybko. Szczególnie gdy zwierzę cierpi, jest bardzo osowiałe ma podwyższoną temperaturę lub ucierpiało w wyniku wypadku, doznając stłuczenia, złamania, krwotoku.

W takiej sytuacji warto znać dane teleadresowe i skontaktować się z kliniką weterynaryjną, która świadczy usługi pogotowia lekarskiego. W takiej sytuacji interwencje odbywają się na bieżąco, bez względu na okoliczności, porę dnia, czy dni świąteczne. Zarówno w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia, jak również wtedy, gdy trzeba czuwać nad bezpieczeństwem rekonwalescentów, warto pozostać pod opieką kliniki weterynaryjnej.