Czy warto zdecydować się na prywatną opiekę medyczną?

O tym, jak trudno dostać się do specjalisty, a w ostatnim czasie nawet do lekarza pierwszego kontaktu przekonało się wielu pacjentów. Sytuacja pandemiczna mocno nadwyrężyła stan służby zdrowia, ograniczając możliwość wizyt w gabinetach lekarskich. Czy odpowiedzią na zaistniałą sytuację może być prywatna opieka medyczna? Czy warto się na nią zdecydować?

Opieka zdrowotna dla zapracowanych

Wybranie płatnej opieki zdrowotnej to świetne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które mają mało czasu na czekanie w kolejkach czy też umawianie wizyt w środku dnia. W takim przypadku skorzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej pozwala łatwiej wybrać najbardziej pasujący termin czy godzinę spotkania z lekarzem w klinice lub przychodni.

Zaletą wybierania czy to pojedynczych wizyt czy gotowych pakietów zdrowotnych jest również krótki termin oczekiwania. Najczęściej do specjalisty można umówić w przeciągu najbliższych kilku dni. W przypadku państwowej opieki zdrowotnej na wizytę u określonych lekarzy, na przykład endokrynologa, trzeba czekać kilka, a niekiedy i kilkanaście miesięcy.

Najważniejsi specjaliści w jednym miejscu

Kliniki lub przychodnie oferujące prywatną opiekę medyczną(https://premium-medical.pl/) zapewniają dostęp do najważniejszych specjalistów przyjmujących w jednym miejscu. To ogromne ułatwienie, gdy w tym samym obiekcie można właściwie od ręki skonsultować się z lekarzami danej specjalizacji. Pacjenci, którzy zmagają się z więcej niż jedną chorobą, na przykład przewlekłą czy o podłożu autoimmunologicznym mogą liczyć na pełną kontrolę swojego stanu zdrowia bez konieczności jeżdżenia od jednego gabinetu do drugiego.

Taka oferta prywatna podnosi również efektywność leczenia – nie dość, że na kolejną wizytę można umówić się w krótkim terminie, to w razie takiej konieczności lekarz ma możliwość szybszej reakcji i skierowania chorego do specjalisty z tej samej przychodni. W ten sposób, w przeciągu kilku dni można ustalić konkretną diagnozę, zmienić leki czy też zlecić dodatkowe badania, na które pacjent nie musi czekać przez następne tygodnie. Jednocześnie obieg informacji i dokumentacji pomiędzy lekarzami jest wręcz natychmiastowy, a podejście do samego chorego bardziej holistyczne i dostosowane do jego potrzeb.

Bogata oferta dla każdego

Większość działających prywatnie przychodni specjalistyczny przygotowuje także pakiety badań czy zabiegów, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. W tych najlepszych obiektach opracowywane są oferty dla całych rodzin, w tym dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W ten sposób można zadbać o odpowiednią opiekę lekarską oraz profilaktykę dla każdego domownika.

Nie można zapominać również o tym, że placówki medyczne działające prywatnie są także lepiej wyposażone i bardzo często można wykonać w nich badania diagnostyczne, do których dostęp w ramach opieki państwowej może być na co dzień znacznie utrudniony. Warunki przeprowadzania konsultacji czy badań są również bardzo komfortowe i mniej stresujące.