lustra na wymiar Warszawa

Lustra na wymiar – pomysły na ciekawe aranżacje wnętrz

Jest wiele ciekawych aranżacji, które można zrealizować wyłącznie przy pomocy mebli i dodatków na wymiar. Jeżeli chcesz stać się posiadaczem jednej z nich, to powinieneś zacząć od znalezienia dobrego wykonawcy. W przypadku luster jest to oczywiście szklarz, który za pomocą zaawansowanych technologicznie maszyn i narzędzi wykona idealne tafle w kształcie i rozmiarze zamówionym przez klienta.

Znaczenie luster na wymiar we współczesnych wnętrzach

Współczesne wnętrza charakteryzują się tym, że są zaprojektowane w najdrobniejszych detalach. Każdy element musi tu do siebie pasować, zapewniając estetyczne wykończenie, a także wysoką funkcjonalność. Lustra na wymiar doskonale wpisują się w te trendy, ponieważ są dokładnie takie, jak wymarzył sobie inwestor. Dzięki temu można umieścić lustro we wnęce, na bardzo wysokiej ścianie, a nawet pokryć nim większą powierzchnię sufitu. Jeśli szukasz specjalisty, który robi wymarzone lustra na wymiar, Warszawa to lokalizacja, w której bez problemu go znajdziesz. Po co to wszystko?

Przede wszystkim nie można zanegować znaczenia lustra, jak najskuteczniejszego i najszybszego sposobu na wizualne powiększanie przestrzeni. Nawet mniejsze mieszkania wyglądają na większe i jaśniejsze, gdy mają rozlokowane lustra w różnych newralgicznych miejscach. Ten zabieg zazwyczaj stosuje się w wąskich i ciemnych przedpokojach. Tutaj oczywiście lustro jest absolutnie niezbędne do tego, żeby przejrzeć się przed wyjściem, czy skontrolować fryzurę i makijaż po powrocie do domu. To na wymiar będzie dodatkowo dekoracją. Dopasujesz je do mebli, lamp, utrzymując przyjęty styl wnętrza i akcentując go przy pomocy dodatków.

Lustra na wymiar – dopasowane do wnętrza

Priorytetem w wyborze luster i innych dodatków jest to, aby pasowały do wnętrza. Czasem nawet kilka centymetrów w obwodzie ramy robi różnicę i sprawia, że lustro jest za duże lub za małe i zaburzy opracowaną koncepcję. Nie warto decydować się na kompromisy, szczególnie, że w sprzedaży masowej dostępne są ograniczone wersje produktów i nikt nie podejmie się ich modyfikacji. Wtedy optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie ich od podstaw, czyli zakup lustra na zamówienie.

Zastanawiasz się nad zamówieniem lustra na wymiar? Warto mieć na uwadze takie rozwiązanie co najmniej z kilku względów:

  • są produkowane od podstaw na twoje zamówienie, więc mają dokładnie taki rozmiar, kształt i parametry, jakich oczekujesz,
  • występują w różnych, także niestandardowych wersjach – np. lutra z podświetleniem, lustra z dekoracyjnymi frezami, w nietypowych kształtach,
  • możesz zamówić już jedno lustro lub cały zestaw lusterek, z których stworzysz ciekawą mozaikę na ścianie,
  • zlecenia są realizowane w ustalonych terminach, często w cenie jest także dostawa oraz montaż w miejscu docelowym.

Doświadczone zakłady szklarskie mają do zaoferowania bardzo różnorodny asortyment. Ale oprócz gotowych szablonowych projektów są gotowe do realizowania tych mniej typowych i bardziej wymagających.

Lustra na wymiar – na ściany, szafy, sufity

Lustra z powodzeniem można zamontować w różnych miejscach. Doskonale wyglądają na ścianach, ale też na suficie. W każdym z tych miejsc stworzą ciekawe wrażenie przestronności i trójwymiarowości.

Równie ciekawym pomysłem jest założenie luster na drzwi od szaf przesuwnych. Solidne meble w zabudowie nabierają dzięki temu lekkości i, co równie ważne, wyglądają świeżo, lekko oraz nowocześnie.

Znamy znacznie więcej zastosowań luster – także w kuchni. W kuchniach glamour, nowoczesnych i industrialnych bardzo ciekawie prezentują się wykonane ze szkła płytki. Małe prostokątne kafelki umieszczane między szafką górną, a blatem roboczym to wyjątkowe wykończenie o walorach dekoracyjnych. Na pewno Cię zachwyci!

Innym rozwiązaniem jest stworzenie lustra z kawałków luster, z których każde ma kształt plastra miodu. Tzw. heksagony są ostatnim krzykiem mody, więc warto pomyśleć nad tym, jak połączyć je ze sobą i gdzie zamontować w domu lub mieszkaniu. Nierzadko takie kompozycje widuje się też w salonach piękności, hotelach czy biurach.