okna na wymiar Warszawa

Okna na wymiar – drewniane, aluminiowe czy PCV?

Bez względu na to, jaki dom budujesz – czy według projektu indywidualnego, czy gotowego, potrzebujesz idealnie dopasowanych okien. Pozostaje kwestią wyboru, czy będą one wykonane z drewna, z aluminium czy z PCV. Dostępność tych wariantów gwarantuje producent. To bezpośrednio u niego warto złożyć zamówienie na okna na wymiar.

Okna na wymiar – Warszawa

Zamawianie okien na wymiar w Warszawie https://www.grubek.pl/ u sprzedawcy oferującego produkty różnych marek, pozwala na swobodne konfigurowanie poszczególnych parametrów. Efekt? Stolarka idealnie dopasowana do koncepcji architektonicznej oraz stylu budynku, a także spełniająca normy energooszczędne. Do wyboru są trzy rodzaje ram:

  • drewniane,
  • drewniano-aluminiowe,

Każdy z nich cechuje się innymi parametrami i nieco odmiennym wyglądem. Nie da się ukryć, że widoczne są także różnice w cenach, aczkolwiek koszt zawsze zależy od większej ilości czynników niż tylko tego, jaki rodzaj ramy wybierzesz. Ważny jest też pakiet szybowy czy zastosowane systemy okuć. Indywidualną wycenę otrzymasz bezpośrednio u dystrybutora.

Jakie okna na wymiar wybrać?

Pierwszym dylematem, który trzeba rozważyć przy zamawianiu okien na wymiar jest to, z jakiego materiału mają być wykonane. Oto najpopularniejsze obecnie okna:

  • drewniane – klasyczne, piękne, harmonijnie uzupełniające wygląd elewacji oraz wnętrz domu. wykonane z solidnych odmian rodzimych (dąb, modrzew, świerk) lub egzotycznych (meranti) gwarantują nie tylko wysoką estetykę, ale też szczelność i brak mostków termicznych. są trwałe i przyjazne ludziom oraz środowisku,
  • drewniano-aluminiowe – okna cechują się wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej i są wyjątkowo trwałe. Ramy z zewnątrz mają drewnianą obudowę, co pozytywnie wpływa na ich design. W środku mają aluminiowe wypełnienie, które niezwykle dobrze reaguje na kontakt z czynnikami atmosferycznymi i ma wysoką odporność na działanie promieni słonecznych, wilgoci, wysokich oraz niskich temperatur.
  • PCV – to bardzo popularna kategoria produktowa, ponieważ okna z tworzyw sztucznych są najtańsze, zarazem bardzo wytrzymałe i estetyczne. Co ważne, mają dobre parametry izolacyjne – chronią przed hałasami i wychładzaniem wnętrz. Ze względu na duże zainteresowanie, kupujący może kupić okna gotowe lub złożyć zamówienie na okna na wymiar.

Jeżeli zastanawiasz się, który rodzaj stolarki okiennej będzie najlepszy dla Twojego domu czy mieszkania, to przede wszystkim ustal, co Ci się podoba, jakie są Twoje potrzeby oraz jaki budżet przewidujesz na inwestycję. Dzisiaj nawet okna PCV mogą być bardzo eleganckie, choć trudno, aby pod względem parametrów technicznych dorównały tych z drewna czy aluminium. Kusząca jest jednak ich cena, dlatego zainteresowanie oknami z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych nie maleje.

Okna na wymiar czy gotowe?

Czasem takiego dylematu po prostu nie ma. Jeśli budujesz dom według indywidualnego projektu lub mieszkanie, które remontujesz ma nietypowy układ przeszkleń, to jedynym rozwiązaniem jest zamówienie okien na wymiar. To zdecydowanie polecany system zakupów, który ma tylko jedną wadę – trzeba czekać dłużej na realizację swojego zamówienia niż wtedy, gdy kupuje się okna gotowe. Te jednak rzadko kiedy w 100% odpowiadają potrzebom inwestorów pod względem wielkości, kształtu, układu komór i przegród, kolorów i ogólnej stylistyki. Zazwyczaj i tak trzeba je zmodyfikować, aby pasowały do konkretnego projektu architektonicznego.

W przeciwieństwie do produktów gotowych, okna na wymiar cechują się idealnym dopasowaniem, bo poprzedza je staranny pomiar, a wieńczy profesjonalny montaż. Idealnie wkomponowane we wnękę czy umieszczone w narożniku budynku to gwarancja niemal nieograniczonego dostępu do światła dziennego. Przy tym, liczy się też grubość pakietów szybowych oraz optymalny współczynnik izolacyjności i brak mostków termicznych. To wszystko razem sprawia, że nawet przez większe czy mniej standardowe okna nie ucieka zbyt dużo ciepła, a budynek jest energooszczędny.