mieszkania Marki

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie. Każdy chce, żeby było idealne zgodne z naszymi marzeniami i wyobrażeniami. Zależy nam na dużym metrażu, dobrej lokalizacji, ale również bliskości do natury, np. lasów czy stawów. Często ciężko to wszystko zrealizować, zwłaszcza gdy ma się ograniczone fundusze. Decyzja dotycząca mieszkania to czasami sztuka wyborów. Nieraz trzeba z czegoś zrezygnować, kosztem czegoś innego, dlatego chcemy Wam dzisiaj podpowiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Po pierwsze lokalizacja

W pierwszej kolejności musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie chcecie mieszkać. Czy to ma być duża miejscowość, jak np. Warszawa, wieś, czy podwarszawskie mieszkania w Markach (lub podobnych miejscowościach). Przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze jest dokładnie zwiedzić dane miejsce. Przyjechać kilka razy na spacer. Zobaczyć, jak daleko jest do najbliższego sklepu, przedszkola czy szkoły oraz jak działa komunikacja miejska. Dużo zależy od tego, czego potrzebujesz na danym etapie życia i jakie masz preferencje. Czy jesteś singlem, a może parą bez dzieci lub całą ich gromadką? Musisz sprawdzić, czy to miejsce Wam odpowiada i czy tutaj chce mieszkać przez dłuższy czas.

Wybór dewelopera też jest ważny

Dokładnie sprawdź opinię i zrealizowane projekty dewelopera. Musisz wiedzieć, że dobry deweloper to klucz do sukcesu. Gwarantuje dobrze wykonany projekt i dobrą komunikację. Nie chodzi nam tutaj  o takie duże problemy, jak ukończenie budynku i niewypłacalnością dewelopera, ale ciągle obsunięcia i niewywiązywanie się z terminów oddania budynku. Koniecznie przed podpisaniem umowy przeczytaj opinie o swoim deweloperze.

Nie zapominaj o kosztach

Ostateczne koszty bardzo wpływają na ostateczną decyzję. Przed podpisaniem umowy dokładnie należy sobie policzyć wszystkie koszty – zarówno mieszkania w stanie wtórnym czy pierwotnym, jak i koszty wykończenia czy ewentualnego remontu (w przypadku mieszkania z rynku wtórnego). Pamiętajcie, żeby w ostatecznych planach finansowych zostawić sobie lukę na nieprzewidziane wydatki związane z remontem mieszkania.