Trawniki w rolce – sposób na zdrową i zieloną trawę

Posiadanie własnego ogrodu pod domem, w którym można spacerować i odpoczywać na pięknej i zielonej trawie to marzenie niejednej osoby. Osiągniecie takiego efektu jest jednak znacznie trudniejsze niż mogłoby się to wydawać. Sposobem mogą być jednak trawniki w rolce, które są specjalnie wyhodowane tak, by od samego początku cieszyć zielenią i gładkością.

Gdzie wykorzystuje się trawnik w rolce?

Trawa z rolki jest wykorzystywana na wielu obszarach już od kilkunastu lat. Wiele osób może o tym nie wiedzieć, ale duża część nowoczesnych boisk piłkarskich powstaje właśnie przy użyciu trawnika w rolce. Są one specjalnie przygotowane, tak by znosić duże obciążenia wynikające ze sporej ilości osób trawniki w rolce uczęszczających, a także fakt, że bardzo często biegają oni w specjalnych butach takich jak na przykład korki, które zostawiają swój ślad w trawie po prostu taką ziemię dziurawiąc. Do tego bardzo często pojedyncze kępy trawy odpadają wraz z mocnym kopnięciem piłki, więc tego typu trawniki w rolce muszą być zdecydowanie wzmocnione.

Trawniki sportowe są mocno polecane do tworzenia obiektów sportowych takich jak boiska piłkarskie. Są one stworzone z takich gatunków traw wytrzymujących intensywną eksploatację, a także pozwalają na stworzenie równego boiska, co jest niesamowicie istotne w sporcie, gdyż sprawia to, że gra jest bardziej sprawiedliwa, a do tego maleje ryzyko kontuzji, które występuje, gdy ziemia jest grząska, nierówna lub zbyt twarda.

Za pomocą trawników w rolce można stworzyć jednak nie tylko obiekty sportowe. Dostępne są również specjalne trawniki na inwestycje. Mają one na celu szybkie uprzątnięcie terenów wykorzystywanych do budowy. Dzięki temu zaraz po zakończeniu inwestycji mieszkańcy wybudowanych budynków mogą cieszyć się piękną zieloną trawą, zamiast gołej ziemi, która przypomina o niedawnej obecności maszyn budowlanych.

Oczywiście za pomocą specjalnych trawników w rolkach można również przygotować piękny ogród. Tego typu rolki są wykonane za pomocą takiej mieszanki traw, która wytrzyma wszelkie warunki atmosferyczne, dzięki czemu można na niej się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Wszystkie rolki są ponadto przygotowane tak, by pasować do klimatu panującego w Polsce i z tego powodu są one hodowane w warunkach bliźniaczych do panujących na zewnątrz w naszym kraju. Dzięki temu można w prosty sposób stworzyć w swoim ogrodzie zielony dywan, który bardzo łatwo się przyjmie, dzięki mocnemu systemowi korzeniowemu. Cały montaż jest ponadto przeprowadzony przez wykwalifikowanych pracowników.