Wózek podnośnikowy elektryczny – do ograniczonych przestrzeni

Wózek podnośnikowy potrzebny jest w wielu miejscach, nie tylko w wielkich magazynach. Urządzenie to coraz częściej jest wykorzystywane również na ograniczonych przestrzeniach, do usprawniania pracy. Jaki wózek podnośnikowy, elektryczny sprawdzi się na małej przestrzeni?

Paleciaki elektryczne już od dłuższego czasu dominują na rynku, wypierając powoli wózki podnośnikowe ręczne. Urządzenia tego typu konsumenci znajdą między innymi na stronie: https://e-silverstone.pl/14-wozki-elektryczne-podnosnikowe-paleciaki-elektryczne

Wózki napędzane energią elektryczną pozwalają na szybkie i sprawne transportowanie ładunków, co ma duży wpływ na wydajną pracę załogi. Załadunek i rozładunek elementów przy pomocy wózka elektrycznego, podnośnikowego jest też bezpieczny. Większość tego typu rozwiązań ma wbudowany przycisk bezpieczeństwa, który pozwala na szybkie odłączenie zasilania, w momencie, gdy coś jest nie tak. Jaki wózek podnośnikowy, elektryczny sprawdzi się najlepiej na ograniczonej przestrzeni?

Najlepsze wózki podnośnikowe do małych hal lub magazynów

Do bardzo małych przestrzeni, takich jak windy lub półpiętra najlepiej wybierać wózki podnośnikowe o niewielkich gabarytach. Krótka podstawa i niska masa nie muszą wpływać na wydajność pracy wózka. Najważniejsze jest tempo podnoszenia wideł oraz sposób sterowania urządzeniem. Umieszczenie wszystkich przycisków sterujących w jednym miejscu na dyszlu to spore ułatwienie dla operatora. Niewielkie gabaryty urządzenia nie idą w parze z niskim udźwigiem. Małe, zgrabne wózki, którymi łatwo operować na niewielkich przestrzeniach są w stanie udźwignąć ładunki o bardzo dużej masie.

Do bardzo ograniczonych przestrzeni, gdzie wymagane jest jedynie windowanie ładunków na wyższe poziomy, z pewnością wystarczające okażą się wózki podnośnikowe półelektryczne. Czym charakteryzują się re rozwiązania? Można nimi manewrować ręcznie, a napęd elektryczny wykorzystywany jest wyłącznie do transportowania ładunku z góry do dołu i na odwrót.

Wózek podnośnikowy z funkcją pełzania

Na nieco większych magazynach z pewnością sprawdzi się wózek podnośnikowy, elektryczny z funkcją pełzania. Rozwiązanie to maksymalnie ułatwia pracę operatorom, zwłaszcza przy prostym systemie sterowania urządzeniem. Przy zakupie tego typu wózka warto zwrócić uwagę również na inne czynniki. Istotna jest między innymi możliwość regulacji kąta ustawienia, co również wpływa na pracę operatora, pozwalając mu szybko i sprawnie sterować wózkiem.