Nowoczesne balustrady, stalowe barierki, designerskie ogrodzenia – czego brakuje Twojemu domowi?

Potrzebujesz wykończyć swoje nowe schody? Szukasz idealnej balustrady balkonowej? A może remontujesz klatkę schodową w domu wielorodzinnym? Wszyscy dbamy o wygląd naszych czterech kątów, gonimy za trendami i marzymy, aby wybrane przez nas elementy wyposażenia wnętrz nie opatrzyły się zbyt szybko, a tym bardziej, by nie stały się niechcianym kiczem!

Dziś dowiesz się, jak dobierać elementy wykończenia schodów, takie jak barierki, poręcze i balustrady

W świecie pełnym szerokiego wyboru, gdzie konsumpcjonizm gra pierwsze skrzypce, niejednokrotnie trudno jest zdecydować się na idealne dodatki do wnętrza. Jeśli czeka Cię wymiana poręczy schodów lub remont tarasu, znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Pomożemy Ci rozjaśnić nieco myśli kłębiące się wokół wszelkiego rodzaju bramek, ogrodzeń i barierek. Przydatnym może się też okazać ten link: http://metalserwis.org.pl/.

Po pierwsze – niech balustrady korespondują z resztą pomieszczeń

Najważniejsze jest, aby Twoja nowa barierka pasowała stylistycznie do reszty wnętrza. Rozejrzyj się dookoła lub spójrz na projekt swojego nowego domu. Sam oceń, czy bardziej będą pasować:

  • proste stalowe barierki,
  • ekstrawaganckie kolorowe poręcze,
  • balustrady ze stali czarnej,
  • poręcze z nietuzinkowym wzorem,
  • czy balustrady z elementami szklanymi,
  • czy może jednak drewniane zabezpieczenia schodów…

Jak zapewne się domyślasz, do podjęcia tej decyzji nie jest wymagane wykształcenie architektoniczne. W nowoczesnym domu pełnym luster można pokusić się o poręcz stalową z ozdobną szybą, natomiast do domu o ciepłym klimacie mogą pasować drewniane dodatki do balustrad. Dla duszy artystycznej natomiast, świetnym wariantem będą ciekawie pogięte stalowe poręcze, które stworzą niepowtarzalny wzór. Chcesz mieć takie barierki, które ożywią industrialne wysokie wnętrze? Zadbaj o kolorowe zabezpieczenia antresoli.

Podobna zasada dotyczy zewnętrznych ogrodzeń, barierek i balustrad

Urządzając balkon, taras bądź dobierając ogrodzenie swojej działki, na pewno chcesz zadbać o to, by każdy desygnat współgrał z całym otoczeniem. Tak właśnie należy postępować, wykańczając zabezpieczenia różnych, także podwyższonych przestrzeni. Przemyśl zatem, czy wolisz jednolite balustrady w każdym miejscu, czy jednak pozwolisz na pewną różnorodność.

My życzymy powodzenia w poszukiwaniu swojej najpiękniejszej balustrady ze stali, a Ciebie pozostawiamy z głową otwartą na przeróżne pomysły!